В Міноборони хочуть запровадити у військових частинах нову посаду: про що йдеться

Міноборони планує запровадити в агенціях професійні Наглядові ради, а у військових частинах — спеціальну посаду закупівельника. Досі у підрозділах не було спеціально навчених людей, які б цим займалися.

Про це йдеться в повідомленні оборонного відомства. Перш за все, має відбутися професіоналізація децентралізованих закупівель.

«Спеціальна посада закупівельника має стати інституційною основою для впровадження прозорих та ефективних процедур закупівель у військових частинах з року в рік», – зазначив керівник Департаменту політики закупівель Гліб Канєвський.

Заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков під час Форуму військових закупівель наголосив, що відомству потрібні люди, які б професійно займалися саме закупівлями.

«Для цього ми побудували ефективну співпрацю зі Збройними Силами України, зокрема з Генштабом та Силами логістики ЗСУ», – зазначив він.

В Міноборони хочуть запровадити у військових частинах нову посаду: про що йдеться

Чиновник додав, що дотримуючись принципів прозорості, посилення контролю та створення сприятливих умов для чесної конкуренції, Міноборони вже реформує закупівлі для ЗСУ.

«Міністерство тепер лише встановлює правила гри, передавши функцію закупівельника двом агенціям: «Державному оператору тилу» та «Агенції оборонних закупівель», – розповів Кліменков.

Крім того, за його словами, надалі Міноборони має намір запровадити в цих агенціях професійні Наглядові ради, як важливий елемент міжнародно визнаного стандарту корпоративного управління.

В Міноборони хочуть запровадити у військових частинах нову посаду: про що йдеться

Довідка

Форум військових закупівель відбувся 5 квіітня і був організований за участі Міноборони України спільно з партнерами від громадянського суспільства та урядів Великої Британії та Норвегії.

Як повідомляв OBOZ.UA, на користь Міністерства оборони України було стягнуто кошти на загальну суму понад 14 мільйонів євро та 4 мільйонів доларів США. У гривневому еквіваленті це становить більш ніж 748 млн грн.

Раніше президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про оборонні закупівлі, який має вирішити конфлікт між Державною аудиторською службою України (ДАСУ) та виробниками військових товарів. Нові правила стосуються регулювання ціноутворення в оборонних закупівлях під час воєнного стану.

 

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *