В Україну завезли отруєний сир: які хвороби може спричинити

В Україну з Франції завезли сир Reblochon de Savoie, у якому виявили стафілокок. Потрапляючи у живий організм, він починає виділяти ентеротоксини, які, серед іншого, призводять до харчового отруєння.

Про це повідомили в Європейській системі швидкого оповіщення про харчові продукти та корми (RASFF). Держспоживслужба ж поки не виступила з відповідним повідомленням.

За даними RASFF, виявлено небезпечний сир 19 грудня. Наразі експерти досліджують всіх виробників цього сиру, аби зробити висновки щодо зараженої продукції.

В Україну завезли небезпечний сир

Чим небезпечний сир

Виявлений у сирі стафілокок при потраплянні в живий організм починає виділяти ентеротоксини, які є причиною харчового отруєння. Чутливість людини до ентеротоксину стафілокока дуже висока – отруєння настає у 90% осіб, які вживали заражену їжу.

Стафілокок здатний викликати низку серйозних захворювань у людини. Зокрема:

  • пневмонію;
  • бронхіт;
  • гнійне запалення тканин пальців;
  • запалення товстої та тонкої кишок;
  • запалення кістки та кісткового мозку;
  • запалення внутрішньої оболонки серця тощо.

Не перше влучення небезпечних продуктів в Україну

Раніше ж у Тернопільській області виявили патогенний токсичний мікроорганізм Bacillus cereus у ввезених із Нідерландів соусах. Цей мікроорганізм може спричинити харчові отруєння, шлункові захворювання та ін.

Крім того, в Україні було виявлено небезпечну для здоров’я каву. Її завезли з Німеччини. У каві виявили завищену кількість речовини хлорпірифосу, що могло призвести до порушень у роботі серця, нейропатії, гастритів тощо.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *