В Україну привезли 665 тис. доз вакцини від грипу. Хто отримає щеплення

До початку епідемічного сезону 2020/2021 в Україні поставлено 665 тис. доз вакцини проти грипу.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства охорони здоров’я з посиланням на заступника міністра охорони здоров’я — головного державного санітарного лікаря Віктора Ляшка, передають Українські Новини.

За його словами, найближчим часом МОЗ поставить в установи охорони здоров’я 40 тис. доз вакцини проти грипу для щеплення медпрацівників, які працюють з хворими на коронавірусну інфекцію.

«Не дивлячись на те, що інфекційна хвороба, викликана вірусом грипу, зазвичай протікає в неускладненій формі, вона може приводити й до важкого перебігу. Особливо це стосується людей старшого віку, вагітних, осіб з хронічними хворобами, маленьких дітей. Циркуляція вірусів грипу під час пандемії COVID-19 в осінні й зимові місяці може мати важкі наслідки для вразливих груп населення. Тому важливим пріоритетом в цьому сезоні є вакцинація медпрацівників, які надають допомогу пацієнтам і реалізують заходи боротьби з COVID-19«, — зазначив Ляшко.

За його словами, до епідсезону 2020/2021 в Україні поставлено 500 тис. доз вакцини «Ваксигрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція), 45 тис. доз вакцини «Інфлувак» («Абботт Біолоджікалз Б.В.», Нідерланди), 120 тис. доз вакцини «Джіс Флю» («Грін Крос Корпорейшн», Південна Корея).

Як повідомляли Українські Новини, у київських приватних клініках проводять вакцинацію проти грипу вартістю 349-449 гривень.

Крім того, взимку 2020-2021 року медики прогнозують 4 штами сезонного грипу в Україні. Лікарі побоюються, що наймасовіше хворітимуть діти.

Також люди продовжують хворіти на сезонний грип. І те, і інше — небезпечні та високо заразні захворювання, які можуть мати як легкий перебіг, що лікується вдома, так і важку форму, яка може привести навіть до летального результату.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *