В українців без документів почнуть забирати землю: що потрібно оформити

З 1 січня 2025 року землю, на яку не оформлено право власності (невитребувана земельна частка), почнуть віддавати місцевим громадам. Таким чином, українці – або їхні спадкоємці, – які не отримали відповідних документів, вважатимуться такими, що відмовилися від отримання землі.

Про це повідомив заступник міністра аграрної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Денис Башлик. Він зазначив: такі ділянки будуть визнані безхазяйними та віддадуть у власність громаді, на території якої вони розташовані.

«Відповідно до ч. 4 та 5 ст. 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)», у разі якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки», – йдеться в повідомленні.

При цьому Башлик підкреслив: у зв’язку з цим усім, хто не замінив сертифікати на земельну частку (пай) на витяг з Реєстру майнових прав на право власності на земельну ділянку, потрібно «терміново оформити право власності».

Нагадаємо: ринок земель сільськогосподарського призначення в Україні запрацював з 1 липня 2021 року. За даними Мінагрополітики, у перший рік проведено приблизно 66 тис. угод купівлі-продажу земельних ділянок, які раніше перебували під мораторієм. Їхня загальна площа − 153 тис. га.

Під час 2022-го кількість угод складала 53 тисячі. При цьому варто враховувати, що в більшості регіонів майже півроку не працювали реєстри, тобто ринок був заморожений.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *