В українців перевіряють лічильники електроенергії: чи можуть вписати зайві кіловати

При контрольному знятті показань лічильника електроенергії контролери не завищують даних приладу – адже енергокомпанія сама зацікавлена у правильному нарахуванні обсягів спожитої електроенергії. Ба більше, це приносить користь і самим споживачам – оскільки таким чином постачальник може знайти помилки в нарахуванні обсягів спожитого ресурсу.

Про це повідомили у ДТЕК Дніпровські електромережі. Там пояснили, що при фіксації показників контролер:

 • вносить дані до програми на смартфоні або планшеті;
 • робить фото лічильника, яке завантажується у систему для верифікації показів.

«Міф – контролер завищує/вигадує дані лічильника. Правда: завдання контролера якраз полягає у фіксації фактичних даних, щоб на їхній основі можна було провести аналіз. Адже енергокомпанія сама зацікавлена в правильному нарахуванні обсягів спожитої електроенергії», – йдеться у повідомленні.

При цьому підкреслюється: якщо у споживача все ж виникли сумніви в даних, зафіксованих контролером, він може залишити заявку на їхнє повторне контрольне зняття. Після чого разом з фахівцем:

 • стежити за процесом;
 • перевірити дані, які той вніс до спеціального застосунку.

Навіщо проводять контрольне зняття показань лічильника

Метою ж контрольного зняття показів, зазначили енергетики, є їхня фіксація на лічильнику споживача. Робиться це для того, щоб потім фахівці енергокомпанії могли звірити ці дані з тими, які клієнт передавав востаннє.

«Це дозволяє проаналізувати електроспоживання та знайти помилки у нарахуванні обсягів. Якщо такі були», – пояснили енергетики.

Як знімати показання лічильника світла

Водночас, своєчасна передача показань лічильників електроенергії допоможе уникнути проблем із комунальниками – зокрема, появи заборгованості з оплати або ж дописування «зайвих» обсягів спожитих послуг. Дані обов’язково потрібно «здавати» до 3 числа кожного місяця. Не менш важливо і правильно знімати показання лічильників – що, як свідчить практика, багатьох ставить у скрутне становище.

 • Механічний лічильник електроенергії

У разі використання такого апарату потрібно просто переписати 5 «чорних» цифр. Червоні цифри не потрібно записувати.

 • Електронний лічильник електроенергії

Правила аналогічні. Однак у таких лічильниках перша група цифр (потрібні саме вони) не виділяється кольором. Тому потрібно записати число до коми.

 • Двотарифний лічильник

Також можна встановити двотарифний лічильник «день-ніч», який дозволить платити за спожиту вночі електрику вдвічі менше. Річ у тім, що такі лічильники запрограмовані на два режими обліку – залежно від часу доби. Так:

 • ніч у плані обліку електрики триває з 23:00 до 7:00 та оплачується за тарифом удвічі нижчим за звичайний;
 • вдень вартість електроенергії залишається на звичайному рівні.

Наразі в Україні діє тариф 2,64 грн грн/кВт*год. Відповідно, нічний тариф (з 23 ночі до 7 ранку) складає 1,32 грн/кВт*год.

Після встановлення та програмування такого лічильника постачальник електроенергії укладає зі споживачем договір, і в особистому кабінеті з’являється розподіл на зони. Двотарифний лічильник електроенергії прямо на своєму екрані індексує «день» та «ніч» особливими відмітками. Коди можуть відрізнятись залежно від виробника. Найпопулярніші:

 • Т1 – «день» та Т2 – «ніч»;
 • Е1 та Е2
 • Т11 та Т12;
 • 5.8.1 та 1.5.8.2.
Дисплей лічильника з двома тарифами

Втім, на приладі можуть бути й інші індекси. У такому випадку доведеться дізнаватися про їхнє розшифрування – зазвичай ця інформація знаходиться на сайті виробника.

Щоб переключити значення з «дня» на «ніч» або навпаки, потрібно натиснути велику кнопку. Іноді вона підписана як «Перегляд» або «Введення»).

Кнопка перемикання режиму на двозонному лічильнику

Облік електроенергії за кожною добовою зоною відображається послідовно. Тобто абоненту потрібно просто почергово записати значення за тарифами «день» та «ніч» – нічого складати чи віднімати не потрібно. Самостійно середньодобовий тариф визначати також не потрібно! Його розрахує постачальник електроенергії після подачі показань щодо кожної із зон.

Щоб передати показання двотарифного електролічильника, потрібно записати лише цифри до коми. Потім їх слід вписати у відповідні графи в особистому кабінеті на сайті постачальника.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *