В Україні виводять з ужитку грошові знаки: гроші перестануть приймати у банках

В Україні триває обмін грошей. Він мав завершитись до кінця вересня поточного року. Однак через війну Нацбанк вирішив продовжити строк обміну ще на рік. Таким чином, українці отримали можливість обміняти всі монети номіналом 1,2 і 5 копійок, що в них накопичились, на гроші будь-якого номіналу, які актуальні зараз.

Щодо продовження терміну обміну ще на один рік повідомив Нацбанк України у своєму Telegram-каналі.

«Завдяки продовженню терміну на один рік українці матимуть більше часу для обміну монет номіналами 1, 2 та 5 копійок, зокрема ті, які були змушені залишити свої будинки через бойові дії», — йдеться у повідомленні НБУ.

Отже, Нацбанк дає можливість усім громадянам – і тим, хто перебуває у себе вдома, і тим, хто змушений був тікати від війни – обміняти дрібні монети, що вийшли з обігу. Проте вони все ще мають свою цінність і зберігатимуть її до 30 вересня 2023 року. Саме тоді закінчується подовжений термін обміну.В Україні виводять з ужитку грошові знаки: гроші перестануть приймати у банкахОбмінювати монети, що накопичилися, можна у відділеннях НБУ, а також в інших уповноважених банках: ПриватБанку, Ощадбанку, Райффайзен Банку та ПУМБ.

У повідомленні також нагадали, що 1,2 та 5-копійчані монети були виведені з обігу з 1 жовтня 2019 року. З того часу їх не використовують при готівкових розрахунках. Однак обміняти їх на актуальні монети та банкноти усе ще можна.

А ось після 30 вересня 2023 року карета перетвориться на гарбуз ці «гроші» будуть придатні лише для колекціонування. Втім, є варіант почекати кілька сотень років. Тоді вони почнуть цінуватись у нумізматів.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *