В Україні виплатять компенсацію втрат бізнесу через війну: у Раді назвали терміни

Українська влада не має наміру обмежуватися лише компенсацією втрат за зруйноване житло. Наступним кроком стане напрацювання законопроекту щодо компенсації втрат бізнесу. Особливо тим підприємцям, які всупереч усьому не виїхали з України і створюють тут нові робочі місця.

Про це розповіла голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

Незабаром парламент розгляне у другому читанні законопроект №7198 щодо компенсації власникам зруйнованого та пошкодженого житла. Однак після того, як цей закон буде ухвалено, Рада має намір відразу взятися за розробку нового законопроекту, в якому буде заплановано механізм компенсації втрат бізнесу.

За даними, оприлюдненими нещодавно Київською школою економіки, принаймні 109 великих і середніх підприємств, зазнали у 2022 році велетенських прямих збитків через війну. Експерти оцінюють загальну суму прямих збитків підприємств усіх форм власності у 13 млрд доларів. Причому 9 млрд із них – збитки великого та середнього бізнесу. А якщо рахувати ще й непрямі втрати через війну, то вартість цих втрат оцінюється в 33,1 млрд доларів.

«Саме тому, коли запрацює система відшкодування власникам зруйнованого та пошкодженого житла, можливо, наступним кроком стане питання компенсацій бізнесу, адже механізм уже буде напрацьовано. Але зараз у нас обмежені фінанси, тож насамперед потрібно забезпечити людям дах над головою», — поділилася Шуляк .

В Україні виплатять компенсацію втрат бізнесу через війну: у Раді назвали терміни

Проте вже зараз можна розпочинати напрацювання цього законопроекту, переконана нардеп. І тут депутати сподіваються на допомогу самих підприємців. Адже кому, як не їм, відомий масштаб втрат, а також як могла би їм допомогти держава.

«Допомагати бізнесу, особливо тому, що в умовах повномасштабної війни залишився в країні, продовжуючи надавати робочі місця та сплачувати податки, обов’язково потрібно. І ми знаємо, скільки збитків та випробувань він пережив», — наголосила представниця влади.

Водночас, джерелами компенсації втрат бізнесу вона називає майбутні репарації від РФ, а також фінансову допомогу партнерів.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *