В Україні для велосипедистів та самокатників хочуть запровадити теоретичний іспит з ПДР

В Україні автошколи закликали запровадити обов’язковий теоретичний іспит на знання ПДР для велосипедистів та для власників самокатів. Про це йшлося під час зустрічі керівників Головного сервісного центру МВС із представниками автошкіл.

За даними Патрульної поліції, у 2023 році в Україні сталося 23 642 ДТП із загиблими та постраждалими. 1447 із них – це наїзд на велосипедиста. Але не завжди у таких дорожніх аваріях винні водії автомобілів. Досить часто ДТП відбуваються з вини велосипедистів та власників самокатів.

Тому представники автошкіл під час зустрічі з керівниками Головного сервісного центру МВС, що відбулася нещодавно, закликали ввести в Україні теоретичний іспит на знання ПДР для велосипедистів і самокатників. Автошколи також виступили за розробку та впровадження нової навчальної програми для майбутніх водіїв.

Як на ці пропозиції відреагував Головний сервісний центр – не уточнюється. Нагадаємо лише, що в червні 2023 року МВС почало посилювати контроль за складанням теоретичного та практичного іспитів у сервісних центрах на отримання посвідчення водія. І цей процес продовжується. Зменшилась кількість територіальних сервісних центрів МВС, які мають право на проведення іспитів у кандидатів у водії. Наразі таке право є лише у 65 СЦ МВС, так званих хабів.

Нагадаємо, у 2023 році в українських містах почали з’являтися спеціальні світлофори для велосипедистів. Їхню появу анонсували у 2022 році. У Євросоюзі такі світлофори, а також комбіновані світлофори для велосипедистів та пішоходів, вже давно нікого не дивують.

В Україні для велосипедистів та самокатників хочуть запровадити теоретичний іспит з ПДР

Так, влітку 2023 року у Києві на восьми перехрестях встановили нові світлофори для велосипедистів та пішоходів. То був експериментальний проект.

Електосамокати, гіроскутери та моноколеса в Україні нині вже прирівняні до транспортних засобів. Відповідний закон президент Володимир Зеленський підписав минулого року. За рух на електросамокаті тротуаром або велосипедною доріжкою передбачено штраф у розмірі 850 грн; за керування електросамокатом у п’яному вигляді штраф складає 17 000 грн; за крадіжку моноколеса чи самокату – від 3 до 5 років обмеження чи позбавлення волі; за крадіжку, вчинену групою осіб, — від 5 до 8 років обмеження чи позбавлення волі.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *