В Україні запровадили новий Митний тариф: що змінилося з 1 січня

У жовтні 2022 року Верховна Рада ухвалила закон, який наводить Митний тариф України відповідно до вимог Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів. З 1 січня 2023 року документ набрав чинності.

Про це повідомляє «Дело».

Раніше Митний тариф України був побудований на Гармонізованій системі опису та кодування товарів шостої редакції (2017 року), хоча в більшості країн світу, у тому числі і ЄС, застосована вже сьома редакція від 1 січня 2022 року.

У зв’язку з цим виникала низка складнощів, пов’язаних з розбіжностями в товарних кодах країни-експортера та України під час митного оформлення продукції, що імпортується, а також неможливістю зіставлення митної статистики.

Закон про Митний тариф:

  • Передбачає погодження товарної номенклатури України з вимогами сьомої редакції Гармонізованої системи опису та кодування товарів версії 2022 року щодо виконання міжнародних зобов’язань.
  • Адаптує статистичну систему України до міжнародних методів, стандартів та класифікацій.
  • Стандартизує зовнішньоторговельну документацію.
  • Усуває розбіжності у версіях систем української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності України та країн – торгових партнерів.
  • Прискорює та спрощує процедуру митного оформлення товарів під час проведення зовнішньоторговельних угод.
  • Документ змінює не ставки ввізного мита на товари, лише класифікацію окремих товарів.
Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *