В Україні змінять порядок надання допомоги ВПО

В Україні готують кардинальні зміни до стратегії допомоги ВПО. В уряді вважають, що нинішня система застаріла і не відповідає викликам часу. Тому спеціалісти Мінреінтеграції розробили проект нової Стратегії щодо внутрішнього переміщення. В розробці документу, крім урядовців, також узяли участь і представники неурядових громадських організацій. Крім того, її розробляли за підтримки Ради Європи.

Про це йдеться в повідомленні Мінреінтеграції.

Які саме зміни чекають на ВПО, поки невідомо. Але проект Стратегії вже активно обговорюють у владних колах. Наразі він ще не затверджений. Тому до нього приймають пропозиції та вносять уточнення. В обговоренні беруть участь не лише урядовці, але й представники громадських організацій.  

Попередня стратегія щодо внутрішнього переміщення була розрахована на період до 2024 року. Тобто строк її реалізації ще не вийшов. Але її розробляли і затверджували ще наприкінці 2021 року, коли в Україні не було повномасштабної війни, і країна не знала багатомільйонної міграції населення.

В Україні змінять порядок надання допомоги ВПО

Однак після 24 лютого 2022 року ситуація докорінно змінилася, і новий час поставив нові виклики перед владою, яка має опікуватись проблемами ВПО. Отже тепер треба терміново виробляти нові підходи і шукати нові рішення. Водночас із проблемами внутрішніх переселенців треба вирішувати й проблеми тих громад, в яких вони зупинилися.

«Масштаби внутрішнього переміщення набагато збільшилися. Держава має презентувати нове бачення, як вирішувати проблеми внутрішньо переміщених осіб. Потрібно враховувати не лише потреби ВПО, а й громад, які їх приймають. Держава має формувати свою політику підтримки переселенців з моменту, коли людина приймає рішення евакуюватися», – наголосила Ірина Верещук.

Отже, нова Стратегія розроблена із врахуванням усіх нових обставин, які виникли в ході війни і масової міграції населення. Очевидно, вона стосуватиметься і розміщення, і працевлаштування переселенців, і перерозподілу коштів між регіонами, а також якихось змін у фінансовій допомозі ВПО. Вона буде розрахована до 2025 року.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *