В Україні значно зросте один з комунальних тарифів: подорожчання очікується за кілька тижнів

В Україні уже квітні тарифи на воду можуть зрости в середньому на понад 12%, а в липні – більш ніж на 14%. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), оприлюднила проєкти постанов. 

 Так, львів’яни платитимуть сумарно 27,2 гривні за кубометр води, а споживачі Кропивницького – 61,72 гривні. Водночас якщо в Чернівцях плата може зрости на приблизно 40 копійок за кубометр води, то в тому самому Кропивницькому – на майже 16 грн, повідомляє «Українська енергетика».

Підвищення цін планується у таких містах: Київ, Дніпро, Черкаси, Нікополь, Хмельницький, Вінниця, Рівне, Бровари, Ужгород, Львів, Тернопіль, Луцьк, Івано-Франківськ, Чернівці, Дрогобич. Тарифи пропонують підняти у два етапи: з 1 квітня та з 1 липня 2024 року.

«НКРЕКП оголосила, що планує переглянути і підвищити тарифи для першої групи із 7 водоканалів, які знаходяться на заході країни, і для другої групи – з 14 великих водоканалів на інших територіях. Підвищення буде суттєвим – на 20, 30%, а подекуди навіть на 60%», – зазначив Олег Попенко, голова Спілки споживачів комунальних послуг України.

Фахівці українських водоканалів вважають стан сектору водопостачання критичним. «Сектор стикається зі значними фінансовими труднощами через збитки, високий рівень боргів населення та водоканалів перед кредиторами, а також через низьку заробітну плату працівників, що спричинило відтік кадрів. Заборгованість за електроенергію водоканалів, яка сягнула 7,9 млрд грн, стала ще однією критичною точкою, яка вимагає негайного вирішення», – наголосив президент Асоціації «Укрводоканалекологія»

Представники центральної влади та органів місцевого самоврядування, які здебільшого є власниками водопостачальних підприємств, домовилися, що держава буде компенсувати різницю в тарифах, аби вони не зростали для людей.

«Однак з того часу жодної копійки на відшкодування різниці в тарифах у держбюджеті не було закладено, – каже Оксана Продан, радниця голови Асоціації міст України. – Відповідно, кошти не було перераховано тепло-, електро- та водопостачальним підприємствам. Станом на сьогодні заборгованість по теплу – 36 млрд грн і 2 млрд – заборгованість по воді».

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *