В Україні зросли тарифи на комуналку: що і як подорожчало

Незважаючи на затверджений мораторій на підвищення вартості комунальних послуг, тарифи на комуналку все одно зростають. Вони збільшилися за рахунок тих статей, які не потрапили під заборону. Якщо брати сумарну вартість комунальних послуг, то за рік (з листопада 2021 року по листопад 2022 року) вона зросла на 5,7%.

Про це стало відомо з даних, які наводить Держслужба статистики.

Найбільше подорожчало утримання і ремонт житла. Ця стаття видатків зросла майже на чверть (на 24,7%).

Крім того значно додали в ціні водопостачання та каналізація. Зокрема, каналізація за рік стала дорожчою на 14,9%, а холодна вода тепер коштує на 12% більше.

Майже на стільки ж, як вода, подорожчало і вивезення сміття – на 11,9%.

Не так разюче, але все ж таки зросли в ціні й інші комунальні послуги:

  • управління багатоквартирними будинками – на 3,8%;
  • гаряча вода та опалення – на 0,8%.

В Україні зросли тарифи на комуналку: що і як подорожчало

Втім, є й зниження цін, хоч і незначне. Зокрема, природний газ став дешевшим на 1%.

А ось тарифи на електроенергію для населення залишились на колишньому рівні. Так, за обсягу місячного споживання, що не перевищує 250 кВт-год, тариф дорівнює 1,44 грн. А за обсягу споживання понад 250 кВт-год, доводиться платити за тарифом 1,68 грн.

З 2023 року зростуть тарифи на електроенергію для бізнесу

Незважаючи на те, що тарифи зростуть для бізнесу, за них заплатимо ми всі, оскільки бізнесу немає резону працювати собі на збиток. Отже, він закладе нові тарифи у вартість своєї продукції.

Зокрема, тарифи на передачу електроенергії стануть вищими на 30%, а тарифи на диспетчеризацію зростуть більш ніж удвічі – на 116%.

Нагадаємо, мабуть одразу після закінчення опалювального сезону зростуть і тарифи на електроенергію для побутових споживачів. Це неминуче, вважає експерт, адже в Україні немає грошей на відновлення енергосистеми. Отже, доведеться відновлювати її за рахунок споживачів.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *