В Україні кардинально підвищать ціни на цигарки: скільки коштуватиме пачка

Кабінет Міністрів розробив законопроект про прив’язку акцизів на цигарки до євро. Це спричинить значне подорожчання тютюнових виробів. За кілька років середня вартість пачки середнього класу збільшиться із 84,9 до 126,5 грн.

OBOZ.UA вивчив прогнози щодо можливого курсу валют в Україні від МВФ та Нацбанку. Якщо співвідношення між доларом та євро не зміниться, водночас інші складові вартості сигарет будуть сталими, то пачка сигарет з фільтром, які мають середню цінову категорію та середню якість сировини згідно з розрахунками редакції коштуватиме:

  • 2024 рік – 84.9 грн за пачку;
  • 2025 рік – 101.8 грн за пачку;
  • 2026 рік – 114.9 грн за пачку;
  • 2027 рік – 126.5 грн за пачку.

Зростання ціни сприятиме збільшенню податкових надходжень. Наприклад, минулого року, коли об’єми продажів сигарет стабілізувались, а акциз зріс на 20%, податкові надходження зросли на 36%, до 80,3 млрд грн.

Зменшити кількість курців – одна із цілей уряду. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, куріння є причиною 130 тисяч передчасних смертей українців щороку від таких захворювань, як інфаркт, інсульт, онкологія тощо. Реалізація законопроєкту сприятиме зменшенню споживання сигарет, і, як наслідок, захворюваності на серцево-судинні хвороби та збільшення тривалості життя українця, вважають у Мінфіні.

Представник однієї з табачних компаній у коментарі OBOZ.UA вказав ще на одну проблему: після збільшення цін більш привабливим стає тіньовий ринок. Разом з легальними виробниками працюють компанії, які майже безперешкодно можуть продавати сигарети і взагалі не платити акциз.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *