В Україні може зʼявитись Міністерство «пропаганди», а частину наявних відомств – ліквідують: які зміни очікуються в уряді Шмигаля

Денис Шмигаль очолює уряд України вже протягом чотирьох років. Президент Зеленський призначив його на посаду 4 березня 2020 року. Наразі це – найдовша безперервна каденція на цій посаді за всю історію незалежної України.

Але в самому складі Кабміну не обійшлось без змін, а найближчим часом анонсують кадрові ротації, скорочення та навіть ліквідацію окремих відомств.

Так, в Україні можуть створити окреме Міністерство «пропаганди». Таку ідею в Офісі Президента виношують давно. Метою відомства буде боротьба з російською агресією в інформаційній сфері.

Також зміни очікують на Міністерство культури та інформполітики та Міністерство спорту. Обидва відомства не мають постійного очільника і обома керують виконувачі обовʼязків. Ці міністерства можуть ліквідувати, а їхні функції передати іншим органам.

Найближчим часом буде вирішуватись і доля Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій, функціонал якого під час повномасштабної війни малозрозумілий. Тому серед кандидатів на вихід з уряду Шмигаля називають очільницю відомства Ірину Верещук, якій нібито вже знайшли нове місце очільниці Тернопільської ОДА, хоча сама урядовиця ці чутки спростовує.

Зміни очікують і на Мінагропромисловості: напередодні очільник відомства Микола Сольський, якого підозрюють у привласненні земель на 500 мільйонів, написав заяву на звільнення. Але це не єдина новація, яка може статись у міністерстві. Мінагропромисловості можуть обʼєднати з Мінекономіки під керівництвом першої віцепрем’єрки та міністерки економіки Юлії Свириденко.

Захитався стілець і під віцепрем’єром Олександром Кубраковим, особливо після знищення росіянами Трипільської ТЕС. Взяти портфель і піти додому після цієі історії може і голова Держагентства з відновлення Мустафа Найєм.

І вишенька на тортику – зміна самого Премʼєр-міністра Дениса Шмигаля. Його місце може посісти чинний голова Офісу Президента Андрій Єрмак.

Нагадаємо, голова Комітету з розвитку інфраструктури Федерації роботодавців України та власник будівельної компанії Autostrada Максим Шкіль після нещодавнього допису, в якому звинуватив уряд у провалі програми захисту Трипільської ТЕС та інших енергообʼєктів, пояснив, чому захист енергетичних об’єктів в Україні зазнав поразки.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *