В Україні може статися “газовий блекаут“ під час опалювального сезону

Ближче до закінчення опалювального сезону в Україні може настати і «газовий блекаут». З’ясувалося, що на сьогодні для проходження холодного сезону нашій країні не вистачає приблизно 3 млрд кубометрів газу. На його закупівлю потрібні колосальні суми.

Про це розповів новий голова Нафтогазу Олексій Чернишов під час бесіди з послами G7 та Делегацією ЄС в Україні.

За словами Чернишова, для проходження опалювального сезону нашій країні не вистачає приблизно 3 млрд кубометрів газу. За нинішніми цінами, щоби його купити на ринку, потрібні колосальні гроші – близько 4 млрд доларів. Наша країна, звичайно, таких грошей не має. Тому Україна може розраховувати лише на допомогу західних партнерів.

Такий дефіцит газу утворився через ракетні атаки ворога на українські об’єкти газовидобутку. Окрім об’єктів електроенергетики, агресор почав обстрілювати і газодобувні підприємства. Лише 17 листопада російські ракети поцілили в 10 об’єктів, які займаються видобутком газу. Через поразку цих об’єктів національний газовидобуток скоротився одразу на третину.В Україні може статися “газовий блекаут“ під час опалювального сезону

 

Тому в Україні очікується великий недобір блакитного палива. Адже країні потрібен газ не лише для опалення, а й для виробництва електроенергії. Багато теплових станцій працюють на газі. До того ж у багатьох ТЕЦ працюють когенераційні установки, які поряд із теплом виробляють і електрику.

«Внаслідок постійних обстрілів Росією української інфраструктури пошкоджено понад 300 енергетичних об’єктів та близько 450 км газових труб. До того ж, для вироблення електроенергії Україна була змушена використати додаткові обсяги вугілля та газу», — розповів голова Нафтогазу.

Тому поповнення запасів газу є критично важливим для України. Раніше із цим проханням Нафтогаз звернувся до США, а тепер і до ЄС.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *