В Україні перепишуть відсотки за кредитами та депозитами: до чого готуватися в 2024 році

В Україні у 2024 році можуть подешевшати кредити. За сприятливих умов ставки знизяться в середньому на 3-4%. Проте впадуть і відсотки за депозитами – на 2-3%, хоча вклади все одно покриватимуть інфляцію.

Такий прогноз OBOZ.UA озвучив заступник голови ради голова правління Глобус Банку Сергій Мамедов. За його словами, за стабільної економічної ситуації Національний банк (НБУ) може знову знизити облікову ставку, а отже, кошти, які залучатимуть банки для розвитку власних кредитних продуктів, стануть дешевшими.

Мамедов розраховує, що у 2024 році облікова ставка може знизитися з чинних 15% до 14-12%. Це потенційно стимулюватиме банки до активного розвитку кредитування за найбільш прийнятними умовами для позичальників – ставки за кредитами можуть скоротитися в середньому на 3-4%.

Також, за його словами, оптимістичний сценарій передбачає, що у 2024 році умови щодо більшості кредитних програм можуть суттєво покращитись. Це зробить фактичну вартість кредитів дешевшою.

«При зниженні облікової ставки ще на 2-4 в.п. вартість кредитів для громадян знизиться. За попередніми оцінками залежно від виду кредиту та першого внеску за ним ставки можуть скоротитися в середньому на 3-4%. Головним чином це стосується споживчих та автокредитів, а також спільних іпотечних програм комерційних банків із девелоперами для придбання житла на стадії будівництва», – зазначив Мамедов.

Втім, відповідна корекція спостерігатиметься і за депозитними ставками: дохід за гривневими вкладами може знизитися від 2% до 3%. «Однак в умовах низької інфляції розміщення коштів у банках залишатиметься найбільш привабливим способом для більшості громадян не лише зберегти, а й примножити власні заощадження», – пояснив експерт.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *