В Україні перепишуть ставки за кредитами на квартири: скільки коштуватиме іпотека 2024-го

Відсоткові ставки за іпотекою в Україні можуть знизитися в 2024 році до рівня, який фіксувався до початку повномасштабного вторгнення РФ, – від 3% до 16% залежно від терміну погашення. Йдеться про спільні програми банків та девелоперів.

Падіння відсотків почалося ще 2023 року – на тлі зниження облікової ставки Нацбанку з 25% до 15%. Ставки вже скоротилися на 3%, і в залежності від першого внеску та терміну погашення тепер становлять у середньому від 7% до 19%, розповіла OBOZ.UA перша заступниця глави правління Глобус Банку Олена Дмітрієва.

Банкір вважає, що в умовах зниження ставок за кредитами ще на 3% на первинному ринку найбільш популярними стануть іпотечні програми з терміном погашення від 3 до 20 років. Наприклад:

  • іпотека на 3 роки – залежно від суми першого внеску, ставки можуть скоротитися до 4-9%;
  • іпотека на 5 років — за оптимальних умов ставки можуть знизитися до 8-12%;
  • іпотека на 20 років – першого року погашення ставка може знизитися до 3%, але в наступні 19 років – до 15-16% річних.

Важливу роль в активізації іпотечного кредитування, за словами Дмітрієвої, відіграє держпрограма єОселя. «Водночас у 2024 році очікується поступова переорієнтація єОселі на первинний ринок, що може значно посилити іпотечну конкуренцію на первинному ринку, а іпотечні програми стануть гнучкішими та привабливішими для потенційних покупців житла», – пояснила експертка.

За її розрахунками, що у 2024 році кількість кредитів по єОселі на первинному ринку зросте до 20-25% від загальної кількості виданих кредитів. На цьому фоні активізується будівництво житла, особливо об’єктів, будівництво яких було зупинено через широкомасштабне вторгнення.

«Розвиток іпотеки саме на первинному ринку важливий не тільки з огляду на ціну для покупця (придбання житла на стадії зведення обійдеться в середньому на 30% дешевше ), але й стимулюватиме розвиток будівництва як однієї з ключових галузей економіки країни», – зазначила Дмітрієва.

Також фахівчиня навела приклад типової іпотечної угоди за спільними програми банків та девелоперів, укладеної на 20 років. Йдеться про придбання квартири у ЖК комфорт-класу у Києві:

  • квартира площею близько 70 кв. м коштуватиме позичальнику 2,5 млн грн;
  • перший внесок становитиме 750 тис. грн. при сплаті 30% від повної вартості;
  • сума кредиту – 1,75 млн грн;
  • разова банківська комісія – розмір 1,99% від суми кредиту (тобто 34 825 грн);
  • щомісячні платежі в середньому 21 тис. грн (при цьому розмір процентної ставки може залежати від умов співробітництва та девелопера).
Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *