В Україні перерахували зарплати: якою тепер буде мінімалка, названо новий розмір

В Україні з 1 квітня мінімальну зарплату підвищили з 7100 до 8000 грн. Разом з тим сума, яку зможе отримувати робітник після сплати податків, збільшилась з 5715 до 6440 грн.

Про це йдеться в матеріалі OBOZ.UA. Реально мінімальну зарплату в Україні отримують дві категорії: деякі бюджетники та працівники в невеликих містах та селах. Саме для них і зросте зарплата за рахунок підвищення мінімалки. Але тільки в тому випадку, якщо роботодавець дійсно виконує норму закону.

Тобто:

  • якщо орієнтуватись тільки на фактичний (це мінімальний набір товарів та послуг в актуальних цінах) прожитковий мінімум, то мінімалка має бути майже на 200 грн більша;
  • підвищення мінімалки компенсується підвищенням податкових надходжень із зарплат;
  • підвищення мінімалки під час повномасштабної війни – позитивний сигнал для ринку праці.

Важливо зазначити, що зростання видатків у зв’язку з підвищенням мінімалки майже завжди компенсуються зростанням надходжень. Після збільшення мінімальної зарплати з 1600 до 3200 грн у 2017-му доходи місцевих бюджетів зросли на 38%, податкові надходження в загальну скарбницю – на 23%. Крім того, це стимулювало зростання економіки додатково на 0,5% ВВП і дозволило збільшити бюджет Пенсійного фонду на 51 млрд грн.

Підвищення мінімальної зарплати приведе до перерахунку частини пенсій. Йдеться про пенсії, які одержують українці віком від 65 років, які виконали норми за стажем. За законом, вони мають право на виплату в розмірі 40% мінімалки. Нині це 2840 грн, а з 1 квітня – 3200 грн. Також зміняться розміри деяких платежів та лімітів.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *