В Україні перерахують основні податки: скільки доведеться платити

В Україні невдовзі можуть підвищити ставки основних податків. Зміни розроблять у Мінфіні та незабаром передадуть на розгляд до Верховної Ради

Як розповіли OBOZ.UA співрозмовники в уряді, підвищення має компенсувати зростаючі витрати на оборону країни. Так, підвищать:

ПДФО та військовий збір. Зараз українці платять 18% податку на доходи (ПДФО) та 1,5% військового збору. В сумі податкове навантаження складає 19,5%. При цьому якщо ПДФО розподіляється між місцевим та державним бюджетом, то військовий збір напряму йде в центральну скарбницю і поповнює бюджет на оборону.

«Військовий збір буде підвищено до 5%. Пропонується підвищувати саме військовий збір, щоби всі зібрані кошти йшли на оборону, а не в місцеві бюджети», – розповідає високопоставлений співрозмовник OBOZ.UA в уряді.

Тобто якщо зараз українець із доходу в 10 тисяч грн має заплатити 1 тис. 950 грн податку, то за новими правилами – 2 тис. 300 грн. Загальне оподаткування доходів (ПДФО та військовий збір) складе 23%. «Не стоїть питання, популярний чи непопулярний це крок. Це необхідно робити, щоби захистити державу», – кажуть в уряді.

ПДВ. Зараз українці платять податок на додану вартість (ПДВ) у розмірі 20%. Цей податок платить бізнес, однак його вартість відображається в цінниках на всі товари. Точне рішення, на яку суму треба підвищити податок, поки що не ухвалили. «Або на 2%, або на 3%. Не менше», – каже співрозмовник в уряді.

Скільки грошей не вистачатиме в бюджеті на оборону, поки невідомо. Але, ймовірно, йдеться про близько 400 млрд грн. Підвищення ПДВ на 2% може збільшити бюджет України приблизно на 70 млрд грн. Якщо ж ПДВ зросте на 3%, то бюджет може отримати більш ніж 100 млрд грн.

В уряді також зважають і на можливості бізнесу, ситуацію з інфляцією. Збільшення ставки військового збору, ймовірно, може принести в бюджет близько 94 млрд грн.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *