В Україні потребують усиновлення майже 15 тисяч дітей

Голова Національної соціальної служби Василь Луцик заявив, що майже 15 тисяч дітей в Україні потребують усиновлення. Про це  повідомляє  Радіо Свобода.
 
За словами Луцика, забрати дитину до родини можуть лише українці, які перебувають на території України. Також триває робота над поверненням дітей із-за кордону, куди евакуювали заклади з українськими сиротами.
 
«Ми нещодавно запустили процедуру усиновлення наших дітей з-за кордону. Тобто громадянин України може онлайн познайомитися з дитиною, після цього вона їде до цієї країни і вже забирає дитину під усиновлення», — розповів урядовець.
 
Загалом у 2023 році українці усиновили понад 950 дітей. До повномасштабної війни громадяни України усиновлювали в середньому 400-500 дітей щороку.
 
«У нас, на жаль, є проблеми у світогляді українців. Усі хочуть усиновити дитину, як правило, у віці до п’яти років, повністю здорову і без будь-яких проблем з її батьками. На жаль, ми розуміємо, що у нас більшість дітей , які потребують усиновлення, це діти віком від 7-8 років», — зазначив голова сервісної служби.
 
Він поінформував, що в Україні з початку повномасштабної війни 13338 дітей залишилися без батьківського піклування, з них 1759 дітей стали сиротами.
Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *