В Україні почався п’ятий етап COVID-вакцинації: що це означає

Сьогодні в Україні стартує п’ятий етап вакцинації від коронавіруса. Щеплення можуть отримати всі охочі, віком від 18 років.

Детальніше про етапи вакцинації та як отримати щеплення — в матеріалі РБК-Україна.

Національний план вакцинації населення від коронавірусу включає 5 етапів. Відповідно, сьогодні починається останній.

Він передбачає, що всі пріорітетні групи населення отримали щеплення, і зараз почнуть вакцинувати решту громадян віком від 18 до 59 років.

«З 21 липня всі дорослі старше 18 років, які хочуть вакцинуватися, можуть зробити щеплення», — сказав вчора на брифінгу глава МОЗ Віктор Ляшко.

Як вакцинуватися?

Можете вакцинуватися у найближчому пункті щеплення, центрі масової вакцинації або до вас може приїхати мобільна бригада, якщо ви записані в чергу, як організований колектив, у якому працює більше 50 осіб

Записатись на вакцинацію можна за телефоном реєстратури пункту щеплення чи контакт-центрів масової вакцинації, а також буде зроблена і працювати жива черга в центрах вакцинації і пунктах щеплення.

Перелік центрів вакцинації та пунктів щеплення, а також їхній графік роботи, можна знайти на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Етапи вакцинації в Україні

Національний план МОЗ з вакцинації населення мав п’ять етапів та передбачав щеплення для визначеної кількості людей:

Перший етап — щеплення мали отримати 367 тисяч людей із критичним ризиком інфікування. Це лікарі, що надають стаціонарну допомогу хворим на COVID-19, мобільних бригад з вакцинації, лабораторій, які проводять лабораторні дослідження на COVID-19 та працівники екстреної медичної допомоги.

Другий етап — охоплює близько 2,5 мільйона людей із надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19, а також всіх, хто надає медичні послуги.

Третій етап — імунізація близько 7,2 мільйона людей із високим ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби COVID-19 та фахівців, які працюють у сферах підтримки безпеки та життєдіяльності держави.

Четвертий етап — та сама категорія людей, що віднесена до третього етапу, але охоплюватиме близько 11 мільйонів людей.

У МОЗ планували, що після реалізації 1–4 етапів і в умовах високої доступності вакцин від COVID-19 та в разі повного забезпечення ними, розпочнеться п’ятий етап.

До нього мали увійти близько 13 мільйонів людей. Вакцинуватися зможуть всі дорослі від 18 років, які не увійшли до пріоритетних груп.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *