В Україні працює ціла мережа нелегальних пунктів обміну валют. Вони не лише не сплачують податки, а й можуть продавати фальшивки. Деякі фальшивомонетники спеціально створюють фейкові пункти обміну.
Як йдеться у матеріалі OBOZ.UA, найбільш простий спосіб – перевірити, чи є обмінник, яким ви плануєте скористатись, у реєстрі легальних пунктів обміну валют Нацбанку. Тут усі легальні пункти зазначено з адресою та назвою компанії. Також зверніть увагу, чи видадуть вам чек. Також варто перевірити, чи всі документи є в обміннику. Обов’язково має бути:
- копія ліцензії НБУ на обмін валют на видному місці;
- на касі або в зоні обслуговування клієнтів має бути роздрукований документ про встановлені курси валют на поточний момент, він має містити печатку фінансової компанії та підпис її відповідального співробітника.
Легальні пункти обміну — це гарантія, що ви не отримаєте фальшивки, а ваші права захищені. «Легальні пункти обміну валют сплачують податки. Тому, обираючи послуги легального бізнесу, зокрема й у сфері обміну валют, ви також робите власний внесок у фінансування Перемоги та робите крок для зменшення тіньової економіки», – розповідають в одній з фінкомпаній. Усього в Україні станом на червень 2024-го працюють 3907 обмінників. За останній рік їхня кількість коливається від 3,7 тис. до 3,9 тис. Йдеться тільки про легальні пункти обміну.
Останній перелік легальних обмінників можна завантажити тут. Важливо не просто перевірити, чи має компанія, послугами якої ви плануєте скористатись, ліцензію. Інколи шахраї можуть використовувати назву та ліцензію іншої компанії. Тому обов’язково треба перевіряти, чи зазначена в реєстрі адреса відповідає тій, де розташований обмінник.