В Україні після війни введуть в обіг нові гроші, — Нацбанк

Після закінчення війни в Україні введуть в обіг нові гроші. У Нацбанку повідомили про намір замінити монети номіналом 1 та 2 гривні аналогами з іншим дизайном.

НБУ ввів монети 1 та 2 гривні ще наприкінці 2018 року – замість банкнот. Однак їх важко розрізнити через схожість. Українці почали масово скаржитися не на те, що дизайн практично однаковий. Це призводить до плутанини як у продавців, так і серед покупців. Складно розглядати всі монети окремо, особливо якщо в магазині стоїть черга і потрібно швидко розрахуватися.

У 2021 році національний регулятор планував здійснити редизайн грошових знаків. Для цього організували робочу групу, яка мала створити новий дизайн. Нові монети могли вже запустити, але почалася повномасштабна війна – і запуск нових зразків довелося перенести.

Заступник голови НБУ Олексій Шабан зазначив, що дизайн монет часто змінюють усі світові центробанки, тому український не є винятком.

«Такі зміни мають проводитися в середньому раз на 7-10 років, насамперед, для підвищення захищеності готівки», — пояснив топ-менеджер Нацбанку.

В Україні після війни введуть в обіг нові гроші, - Нацбанк

Поки що невідомо, яким буде оновлений дизайн. Однак він наголосив, що його можуть винести на публічне обговорення. Важливо те, що монети номіналом 1 і 2 гривні після редизайну виглядатимуть абсолютно по-різному і добре відрізнятимуться.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *