В Україні скасовують великі премії чиновникам, натомість «вирівнюють зарплати»: що відомо

Міністр Кабміну Олег Немчин повідомив, що в Україні премії чиновників у розмірі 300-400% скасують. Натомість мають переглянути розмір заробітних плат.

Як інформує Рубрика, про це він заявив в ефірі «Українського радіо».

«З’являється квазіпреміальний фонд, який використовується для стимулюючих надбавок, які за високих посадових окладів становлять понад 50%. І працівники таким чином мають додаткові доплати, так звані псевдопремії, які ніколи не були преміями, а є лише вирівнюванням на ринку праці гідного рівня оплати праці» – пояснив він.

Під час підготовки проекту держбюджету на 2024 рік було взято за основу новели із законопроекту №8222 про реформу оплати праці, а 23 жовтня було прийнято розроблену держслужбою постанову Кабміну «Про класифікацію посад».

«Є 27 груп посад, що повністю визначають основні сфери діяльності. Але ще багато питань, які будуть врегульовані після другого читання. Є питання до нормотворчої діяльності Апарату Верховної Ради, Секретаріату Кабінету міністрів, які створюються президентом органів, які забезпечують життєдіяльність країни. Людина, яка виконує однакову функцію, але в різних органах повинна мати однакову справедливу зарплату«, – пояснив він.

Це перший крок класифікації посад.

Другим кроком буде новий рівень посадових окладів.

70% фактичного заробітку держслужбовця має становити справедливий посадовий оклад. І 30% – це надбавки, передбачені законом і які мають бути стимулюючими: це і вислуга, і преміальний фонд.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *