В Україні скасували державне регулювання цін на соціальні продукти: що це означає

В Україні скасовано державне регулювання цін на соціальні продукти. Тобто тепер бізнес не зобов’язаний звітувати про зміну цін на продукти та ліки, які вважаються соціально значущими.

Про це йдеться в інформації від Держпродспоживсужби.

В інформації, зокрема, нагадують, що свого часу бізнес зобов’язали декларувати зміни на соціально значущі продукти та ліки. Така урядова постанова вийшла у квітні 2020 року – на початку епідемії коронавірусу. Підприємці були зобов’язані повідомляти державу у разі зміни ціни на ці товари на 5 або більше відсотків.

Однак у червні 2023 року вийшла нова постанова, яка скасувала необхідність декларування змін ціни на ці товари. В уряді кажуть, що таке рішення було ухвалено з метою зменшення тиску на бізнес.

«З метою усунення надмірного тиску на бізнес урядом прийнято рішення щодо відміни державного регулювання цін на товари, що мають істотну соціальну значущість та товари протиепідемічного призначення шляхом декларування зміни роздрібних цін у разі їх збільшення на 5 і більше відсотків». — роз’яснили у Держпродспоживслужбі.

В Україні скасували державне регулювання цін на соціальні продукти: що це означає

Зокрема, скасовано декларування цін на такі продукти:

  • борошно пшеничне вищого сорту,
  • молоко пастеризоване жирністю 2,5% (у плівці),
  • яйця курячі категорії С1,
  • птицю (тушки курячі, четвертини тушки курячої),
  • олію соняшникову рафіновану,
  • хліб житньо-пшеничний та батон.

Таким чином, із 1 липня 2023 року підприємці вже не мали звітувати державі про зміну цін на ці продукти. Однак, попри те, що така постанова вже діє майже рік, деякі підприємці досі надсилають декларації у Держпродспоживслужбу. Отже там нагадали, що зараз у цьому немає необхідності.

Водночас у Держпродспоживслужі нагадують, з 1 липня 2023 почала діяти інша урядова постанова яка зобов’язує бізнес дотримуватись іншої вимоги. Згідно цієї вимоги граничний рівень торговельної надбавки на вартість соціально значущих продуктів не має перевищувати 10%.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *