В Україні спростили доступ підлітків до вакцинації проти COVID-19. Що змінилося?

Міністерство охорони здоров’я скасувало вимогу щодо обов’язкової наявності всіх рутинних щеплень для вакцинації дітей віком 12-17 років проти COVID-19.

Про це повідомив пресцентр МОЗ.

Відтепер, щоб вакцинувати проти коронавірусу дитину 12-17 років, батькам достатньо записати її до будь-якого пункту чи центру щеплення. Адреси та контакти таких місць можна знайти на сайті або за телефоном 0 800 60 20 19.

Для вакцинації з собою треба мати свідоцтво про народження (для дітей 12-13 років) або паспорт та ідентифікаційний код (для дітей 14-17 років), щоб дані про вакцинацію внесли в електронну систему охорони здоров’я. Для щеплення дітей 12-13 років також потрібна згода одного з батьків або опікунів. 

Водночас у МОЗ нагадали, що вчасне проведення обов’язкових рутинних щеплень залишається важливим — воно захищає дитину від 10 небезпечних інфекційних хвороб. Зокрема, йдеться про вакцинацію проти гепатиту B, туберкульозу, кору, дифтерії, поліомієліту тощо.

Дитячий COVID-сертифікат

Один із батьків дітей до 14 років зможе згенерувати дитячий COVID-сертифікат у «Дії». Для цього потрібно оновити застосунок і додати свідоцтво про народження дитини. У меню «Послуги» оберіть «COVID-сертифікати». Сертифікат дитини має з’явитися у додатку разом із документом дорослого.

А підлітки з 14 років самостійно можуть авторизуватися в «Дії» за допомогою чипа NFC на ID-картці або в біометричному паспорті. Після цього вони можуть згенерувати COVID-сертифікат.

Які протипоказання?

Дітей вакцинують лише препаратом Comirnaty (Pfizer). Не рекомендують робити щеплення, якщо в анамнезі є серйозні алергічні реакції на один із компонентів вакцини Comirnaty.

Також рекомендується відкласти друге щеплення до отримання додаткових наукових даних, якщо після першої дози діти перенесли міокардит або перикардит.

Відкласти вакцинацію рекомендують і дітям, які перенесли дитячий мультисистемний запальний синдром.

Натомість дітям, у яких в анамнезі був міокардит, не пов’язаний із вакцинацією проти COVID-19, і вони не перебувають під наглядом кардіолога, дозволяють вакцинуватися.

В Україні вакцинація проти коронавірусу триває з 24 лютого 2021 року. Загалом уже зробили 29,3 мільйона щеплень. Принаймні першу дозу отримали 14 993 075 людей, а обидві — 14 270 520.

Також з 6 січня в Україні дозволили всім охочим робити бустерні щеплення. Станом на 17 січня ревакцинальну дозу отримали 99 165 людей.

Загалом Україна наразі отримала 43,6 мільйона доз вакцини. Щеплення роблять препаратами від фармкомпаній AstraZeneca, Sinovac (вакцина CoronaVac), Pfizer (вакцина Comirnaty) та Moderna.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *