В Україні хочуть вдвічі підвищити військовий збір і запровадити податок на зняття готівки: деталі податкової реформи

Ймовірно, вже наступного року в Україні мають намір провести податкову реформу. Податки для бізнесу можуть стати меншими, але усіх підприємців змусять «грати лише за правилами», тобто без прихованих грошей. Водночас, планується збільшити військовий збір та запровадити податок на зняття готівки.

Які ще «сюрпризи» готує українцям податкова реформа, розповів у своєму Telegram-каналі нардеп Ярослав Железняк.

Податкову реформу планують проводити на моделі  «10-10-10», яку курирує заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма. Щоправда, десятки, які дали назву цій реформі, можуть замінити іншими, вищими, цифрами податкових зборів.

Ідеологія цієї реформи — в тому, щоби змусити бізнес відмовитись від тіньових оборудок і чесно сплачувати всі податки. Втім, просто зменшити податки не вдасться, адже казну якось треба наповнювати. Однак ідеологи реформи придумали компенсатори для збереження податкових надходжень.

 

Вони, зокрема, такі:

  • впровадження податку на зняття готівки ( менше 10%);
  • підвищення військового збору з 1,5% до 3%;
  • надання податківцям доступу до рахунків платників податків (тобто, розкриття банківської таємниці);
  • заборона використання ФОП замість найму працівників на роботу;
  • підвищення акцизів, екологічного податку та ренти на видобуток сировини.

В Україні хочуть вдвічі підвищити військовий збір і запровадити податок на зняття готівки: деталі податкової реформи

З усіх цих моментів, мабуть, найбільше нерозуміння можуть викликати пункти щодо відкриття доступу до банківської таємниці та впровадження податку на зняття готівки. В такий спосіб влада хоче змусити усіх підприємців працювати виключно у прозорому полі і проводити лише безготівкові розрахунки.

Податок на готівку діятиме таким чином: якщо людина, наприклад, знімає зі свого рахунку 100 грн, то з неї можуть списати ще до 10% від цієї суми.

«Я не впевнений що після впровадження таких «компенсаторів» стане легше нашому бізнесу. Тобто впевнений рівно у зворотному ефекті. Особливо по податку на зняття готівки, вже ж проходили дискусію з «імпортним збором», — пише Железняк.

Очевидно, що така норма не сподобається не лише підприємцям, але й решті українців, в яких і так зарплати неспівставні з теперішніми цінами на все.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *