В Україні хочуть запровадити нове маркування товарів у магазинах та в рекламі: законопроєкт уже в Раді

В Україні запропонували маркувати продукцію брендів, які досі не вийшли з російського ринку. У разі, якщо до законодавства внесуть відповідні зміни, маркування таких товарів стане обов’язковим не лише на прилавках магазинів, а й у рекламі.

Така ініціатива міститься у законопроєкті № 11183, який уже зареєстрований у Верховній Раді. Автор документа, нардеп Володимир Крейденко («Слуга народу») зазначає, що інформування про співпрацю з агресором дозволить українцям робити свідомий вибір.

«Українські споживачі повинні знати компанії, які опосередковано фінансують продовження збройної агресії держави-терориста, щоб робити усвідомлений вибір: чи користуватися послугами таких компаній або купувати їхню продукцію», – зазначив нардеп у Facebook.

Законопроект про маркування товарів зареєстрували в Україні

Законопроєкт, серед іншого, пропонує запровадити кілька обов’язкових до виконання правил щодо позначення продукції, виробник якої здійснює господарську діяльність біля Росії. Зокрема:

  • маркування про співробітництво з РФ має бути розміщена на ціннику та упаковці товару;
  • маркування має включати напис «Виробник сплачує податки до бюджету держави-агресора«;
  • аналогічні зміни пропонується внести і до законодавства про рекламу;
  • окремо передбачається маркування торгових чи офісних приміщень продавця, який продовжує діяльність у державі-агресорі.

Також передбачається, що Кабінет міністрів щомісяця інформуватиме споживачів про виробників або продавців, які здійснюють будь-яку господарську діяльність на території держави-агресора. Для цього Кабмін розміщуватиме «відповідну інформацію на урядових інформаційних ресурсах».

За словами Крейденка, така інформація дозволить громадянам уникати продукції виробників, які здійснюють господарську діяльність у Росії, а також триматися осторонь таких продавців. Як наслідок, це сприятиме припиненню опосередкованого фінансування збройної агресії проти України самими українськими громадянами, вважає нардеп.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *