В уряді побоюються надзвичайної ситуації в енергетиці: акції облгазів терміново передають у Нафтогаз

Кабмін ваажає високим ризик виникнення надзвичайної ситуації в енергосистемі. У цьому контексті уряд вирішив передати частину акцій облгазів НАК «Нафтогаз України». В Кабміні переконані, що підпорядкування системи розподілу газу державній компанії Нафтогаз дозволить запобігти некотрольованій ситуації в енергосистемі.

Про це повідомив у своєму Telegram представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Отже, уряд вирішив передати державній компанії Чорноморнафтогаз частку акцій деяких облгазів, що були заарештовані Національною агенцією з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА) в рамках кримінальних проваджень.

Зокрема, йдеться про акції облгазів, які були передані в АРМА відповідно до рішення столичного Печерського райсуду. Ці акції були передані в Арма на вимогу Державного бюро розслідувань, яка займається справами, пов’язаними з колишніми власниками облгазів.

В уряді побоюються надзвичайної ситуації в енергетиці: акції облгазів терміново передають у Нафтогаз

Отже в Нафтогаз передаютьтакі частки акцій:

  • 61% акцій «Тернопільгазу»;
  • 81,4% акцій «Коростишевгазу»;
  • 33% акцій «Кіровоградгазу»;
  • 14,7% акцій «Хмельницькгазу»;
  • 65,8% акцій «Мелітопольгазу»;
  • по одній акції низки інших операторів ГРМ.

Водночас акції «Кіровоградгазу» були передані у власність Нафтогазу раніше.

Уряд доручив компанії Чорноморнафтогаз, яка є одним зі структурних підрозділів Нафтогазу, а також Міненерго та НКРЕКП спільно подбати про активи облгазів, аби уникнути ймовірної надзвичайної ситуації в енергосистемі.

«Доручено АТ «Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз», Міненерго та НКРЕКП вжити відповідно до законодавства всіх дієвих заходів, спрямованих на запобігання ризику збою та/або переривання функціонування активів, що може призвести до виникнення надзвичайних ситуацій», — йдеться у повідомленні Тараса Мельничука.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *