В уряді уточнили інформацію щодо індексації пенсій: коли і скільки грошей додадуть пенсіонерам

Індексація пенсій в Україні цьогоріч буде. І вона відбудеться в березні, як і передбачено законом. При розрахунку індексації буде взято до уваги рівень інфляції і динаміку зростання середнього рівня зарплати.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Мінсоцполітики.

Якщо дотепер у пенсіонерів залишалися сумніви щодо того, чи будуть цьогоріч індексувати пенсію, і коли проведуть індексацію, то тепер Мінсоцполітики їх остаточно розвіяло. Індексація, таки, буде. І вона буде в березні, як і передбачає закон.

Таким чином прес-служба Мінсоцполітики уточнила інформацію, раніше оприлюднену очільницею міністерства Оксаною Жолнович. Чиновниця також пообіцяла, що індексація пенсій буде, але назвала замість березня квітень.

«Думаю, що така індексація відбудеться в квітні. Зараз здійснюємо розрахунки», – сказала Жолнович.  

Однак тепер у Мінсоці уточнили цю інформацію, назвавши таки березень.

В уряді уточнили інформацію щодо індексації пенсій: коли і скільки грошей додадуть пенсіонерам

«Відповідно до Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», індексація пенсій має проводитись щороку з 1 березня з урахуванням рівня інфляції та динаміки середнього рівня заробітної плати у попередні три роки. Уряд, як це було раніше обіцяно Прем’єр-міністром та Президентом, здійснюватиме індексацію вчасно», — наголошують у повідомленні прес-служби.

Що стосується відсотку, на який будуть проіндексовані пенсії, то наразі остаточної цифри не оприлюднюють. Та якщо виходити з повідомлення прес-служби, то індексацію має бути проведено «з урахуванням рівня інфляції та динаміки середнього рівня заробітної плати». Тобто пенсії мають індексувати щонайменше на 22%.

При цьому варто пам’ятати, що індексують лише розрахункову пенсію, без врахування надбавок і доплат.

У повідомленні також йдеться, що Мінсоцполітики готує відповідний проект урядового рішення, який уже найближчим часом розглянуть на засіданні Кабміну.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *