Голова Вінницької ТЦК і гучний скандал: на батька-пенсіонера записали нову квартиру, яку вимагали у забудовника

Голова Вінницької ТЦК (колишній військомат) Роман Потерлевич перестав з’являтись в ЗМІ та неофіційних подіях, а його кар’єра опинилась під величезним питанням. ДБР арештувало новеньку квартиру, яку оформили на батька військового комісара, а в самому ТЦК провело серію обшуків.

Про те, як Потерлевич потрапив в гучний скандал і до чого це може призвести, читайте в матеріалі OBOZ.UA.

Вінницький ТЦК і хабарі за хабарями

Державне бюро розслідувань (ДБР) за кілька місяців двічі навідувалось з обшуками в Вінницький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. Спершу через хабар в 10 тис. доларів, який вимагав молодший офіцер ТЦК у військовозобов’язаного. Після виявилось, що в військкоматі працює налагоджена мережа – за 3,5-4 тис. доларів військовозобов’язані отримували перепустку за кордон.

При тому за кожного вінничанина, якого приводили до хабарника, тому, хто привів, віддавали 400 доларів комісії. Масштаби схеми не відомо. Але коли йдеться про десятки тисяч військовозобов’язаних, хабарники в ТЦК можуть отримувати мільйони доларів.

Обшуки пройшли влітку 2023-го. Також в кінці серпня 2023-го ДБР через суд наклало арешт на квартиру батька начальника Вінницького ТЦК – Романа Потерлевича. Справу розслідує ДБР в Хмельницькому, бо місцеві правоохоронці можуть мати зв’язки з чиновниками ТЦК.

Судячи з судового реєстру, в січні 2023-го Потерлевич подав позов на розлучення зі своєю дружиною Наталією, а вже за місяць, 20 лютого, подружжя розлучили. OBOZ.UA вдалось отримати виписку з прав на нерухоме майно Мінюсту. Після розлучення нові об’єкти нерухомості на вже колишню дружине не оформлювались.

Проте в січні, за декілька тижнів до розлучення, 64-річний пенсіонер Микола Потерлевич,батько військового комісара, став власником квартири площею 69 квадратів за адресою Вінницький р., с. Агрономічне, вулиця Молодіжна, будинок 37, квартира 1. Це новобудова в передмісті Вінниці. Судячи з даних оголошень, квадрат в цьому будинку коштує близько 740 доларів. Тобто ринкова вартість такої квартири – близько 51 тис. доларів. Забудовник – Володимир Хоменко.

На кого оформили будинок

Пізніше Хоменко натякнув, що квартира була хабарем за вимогою голови Вінницької ОВ Сергія Борзова. Хоменко має трьох неповнолітніх дітей, тому звільнений від мобілізації, проте представники ТЦК все одно намагались вручити йому повістку. Спершу Хоменко обіцяв 8 квартир з комплексу віддати родинам ЗСУ. В результаті житло отримали 7 воїнів і один пенсіонер – батько військового комісару.

OBOZ.UA зв’язався з Вінницьким ТЦК, щоб дізнатись, в якому статусі зараз перебуває Роман Потерлевич. Він перестав давати інтерв’ю та коментарі ЗМІ, відвідувати публічні заходи. Чи продовжить він очолювати ТЦК після скандалу та незважаючи на розслідування ДБР, питання часу.

Хто такий Роман Потерлевич

Потерлевич працює в військоматах вже багато років. В 2019-му він вже був заступником Вінницького обласного військового комісара. А до цього працював Барським районним військовим комісаром (Вінницька область).

Що ще належить батьку

До речі, в Барському районі, де колись працював військовий, його батько, як стало відомо OBOZ.UA з реєстру прав на нерухоме майно, вже будучи пенсіонером, оформив на себе цілу низку земельних ділянок. В травні 2021-го отримав ділянки в 2,35 та 0.336 га. Ще кілька ділянок батько оформив на себе в 2013-му.

Проте у великі скандали за час своєї служби Потерлевич не потрапляв. OBOZ.UA не вдалось знайти деталі розслідування справи ДБР №127/21765/23. Але як нам стало відомо, військового комісара підозрюють в участі в схемах отримання хабарів, в межах якої ДБР вже провели частину затримань.

«Білий квиток» коштував в вінницькому військкоматі 10 тис. доларів (на нього була велика черга). За 3,5-4 тис. доларів ТЦК допомагав виїхати за кордон. Також збирали гроші і з тих, хто отримував повістки. Найдорожче було уникнути мобілізації вже з «бойовою повісткою» (тим, хто вже пройшов військово-лікарську комісію та виявився придатним до військової служби). Ціна могла доходити до 7 тис. доларів. Гроші ділились між всіма учасниками схеми.

OBOZ.UA продовжить слідкувати за розслідуванням кримінальної справи, а також за подальшою долею голови ТЦК.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *