Голова представництва ЄС в Україні натякнув на отримання траншу від МВФ найближчими днями

Голова представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас вважає, що у першій половині вересня Україна «почує гарні новини» з Брюсселю щодо траншу Міжнародного валютного фонду.

Про Маасікас сказав у коментарі Суспільному.

«Макрофінансова допомога Євросоюзу політично пов’язана із програмою МВФ. І комісія у Брюсселі наразі чекає підтвердження від МВФ. Усі пам’ятають про дедлайни, і я впевнений, що найближчими днями ми почуємо гарні новини із Брюсселю», — сказав він.

Маасікас додав, що Україна проробила гарну роботу і деякі речі були змінені на краще. Особливо — судова реформа та висококваліфікована рада суддів.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна виконала умови, необхідні для виплати другого траншу макрофінансової допомоги від Європейського Союзу/ 

Що відомо

  • Рада керівників Міжнародного валютного фонду затвердила розподіл спеціальних прав запозичень на підтримку світової економіки на суму 650 мільярдів доларів. Україна в рамках цієї програми отримає транш у 2,7 млрд доларів вже до кінця літа.
  • У Національному банку пояснили, що рішення про використання коштів ухвалюватиме Міністерство фінансів.
  • 28 липня президент Володимир Зеленський провів телефонні перемовини з директоркою-розпорядницею Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіною Георгієвою. Сторони обговорили низку питань співпраці й попередньо погодили візит місії фонду до України, що має відбутися у вересні цього року.
  • 30 червня Міжнародний Валютний Фонд призначив своїм постійним представником в Україні економіста в ОАЕ Ваграма Степаняна. На цій посаді він замінив Йосту Люнгмана.
  • 12 червня 2020 року Україна отримала перший транш кредиту МВФ у рамках нової програми співпраці в розмірі 2,1 млрд доларів.
  • Таким чином Україна вже понад рік не може отримати транш МВФ за програмою від 9 червня 2020 року на близько 5 млрд доларів, спрямовану на допомогу у подоланні наслідків пандемії COVID-19 через недостатній прогрес у втілення обіцяних Києвом реформ. Очікувалося, що решта суми одним чи двома траншами надійде до України ще у 2020 році, а потім до літа 2021 року.
Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *