Господарський суд Києва зобов’язав знести храм-МАФ на території Національного музею історії

Господарський суд Києва зобов’язав релігійну громаду УПЦ «Десятинний Храм Різдва Пресвятої Богородиці» знести каплицю. Судді дійшли висновку, що храм був незаконно зведено на території Національного музею історії України.

Про це, як стало відомо повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

Суд встановив, що земельну ділянку, яка належить державі, передали музею, проте на ній збудували каплицю.

Позов Музею задоволено. Розміщення цієї споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню. Це порушує вимоги пункту „а“ частини 1 ст. 91 Земельного кодексу», – написав Ткаченко.

Зазначається, що храм знаходиться в буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонене нове будівництво, а також він порушує ансамбль історичного археологічного комплексу “Десятинна церква”.

Рішення набуває чинності через 20 днів, якщо за цей час його не оскаржать.

Нагадаємо, каплиця біля Десятинного чоловічого монастиря була збудована ще у 2007 році на землі, що перебуває у постійному безоплатному користуванні Національного музею історії України. З того часу не припиняються спроби УПЦ Московського патріархату закріпити за собою цю землю. При цьому численні перевірки кваліфікували будівництво каплиці як самозахоплення землі.

Демонтувати цю будівлю неодноразово вимагав депутат Київради “свободовець” Юрий Сиротюкнардеп Ігор Луценко. В 2018 році необхідну кількість голосів за демонтаж каплиці набрала петиція на сайті електронних петицій Київради. 

26 січня 2018 року столична поліція затримала двох чоловіків, котрі намагалися підпалити скандальну будівлю.

9 лютого 2019 року на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування депутати одноголосно підтримали електронну петицію з вимогою зносу незаконно спорудження-каплиці.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *