Дві країни ЄС підтримали ідею закупити для України снарядів на $1,5 млрд – Bloomberg

Дві країни-члени Європейського Союзу – Франція та Нідерланди – підтримали план закупівлі боєприпасів для України за межами Європи. Таку ідею озвучив прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала на позачерговому саміті європейських лідерів у Парижі. 

Про це пише Bloomberg. Країни Євросоюзу об’єднують зусилля, щоб зібрати 1,5 млрд доларів на екстрену закупівлю боєприпасів для України. «Пропозиція очікується на початку березня», – сказано в матеріалі. 

Такі дії дозволять ЄС продемонструвати підтримку Києву та підкреслити рішучість Заходу у його допомозі Україні в боротьбі проти Росії. 

«Чеська пропозиція повністю відповідає тому, що ми зробили щодо артилерії. Ми попросили країни, що не входять до ЄС, знайти рішення. Ми будемо брати участь у цій ініціативі. Ми повністю відкриті для цього. Наша єдина мета – ефективність», – наголосив президент Франції Еммануель Макрон. 

А прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що його країна погодилася внести 100 млн євро (109 млн доларів) у план Чехії щодо закупівлі боєприпасів для України. Він також висловив надію, що інші країни ЄС наслідують приклад Нідерландів.

Чеський премʼєр Фіала сказав, що пропозицію його країни можуть підтримати 15 держав, проте не уточнив, про кого саме йдеться. 

Нагадаємо, що раніше президент Чехії Петр Павел заявив, що Прага знайшла за кордоном 800 тисяч артилерійських боєприпасів, які може передати Україні. Йдеться про пів мільйона снарядів калібру 155 мм та ще 300 тисяч снарядів калібру 122 мм.

Як повідомляв OBOZ.UA, Німеччина веде непублічні переговори з Індією, щоб через посередників купити у країни артилерійські снаряди й передати їх Україні. На складах цієї держави, за даними інсайдерів, зберігаються кількасот тисяч артилерійських пострілів.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *