Демократична більшість у Сенаті заблокувала законопроєкт про допомогу Ізраїлю окремо від України: що відбувається

У вівторок, 7 листопада, у Сенаті (верхня палата Конгресу США) демократична більшість заблокувала законопроєкт про допомогу Ізраїлю окремо від України, швидкого схвалення якого намагалися домогтися республіканці. Минулого тижня відповідний законопроєкт про допомогу Ізраїлю сумою в 14,3 млрд доларів ухвалила Палата представників США (нижня палата Конгресу).

Про це пише Reuters. Законопроєкт, у якому йдеться про надання екстреної допомоги Ізраїлю, не передбачає допомоги Україні у її війні проти Росії. 

Демократи наголошуючи на важливості надання допомоги як Україні, так і Ізраїлю, на додаток до гуманітарної допомоги, фінансування охорони кордону та виділення коштів, необхідних для того, аби давати відсіч Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні. Всі ці витрати передбачені в єдиному запиті на фінансування у розмірі 106 мільярдів доларів, який у жовтні надіслав Конгресу президент США Джо Байден.

«Вони також звинуватили республіканців у Палаті представників у тому, що вони грають у політику із кризою в Ізраїлі, затримують допомогу єврейській державі, прив’язуючи підтримку до скорочення фінансування Податкової служби (IRS), улюбленої цілі республіканців, замість написання двопартійного законопроєкту», – сказано в повідомленні.

Демократи назвали запропоноване скорочення фінансування IRS політично вмотивованим, та нагадали, що зараз для США важливо продовжувати підтримувати Україну.

«Наші союзники в Україні можуть дозволити собі затримку не більше, ніж наші союзники в Ізраїлі», — сказала сенаторка Патті Мюррей, яка головує в Комітеті Сенату з асигнувань.

Республіканці ж продовжували наполягати на важливості якомога швидшого надання допомоги Ізраїлю, який протистоїть терористам ХАМАС.

«Час має важливе значення, і вкрай важливо, щоб Сенат не відкладав доставку цієї надзвичайно важливої ​​допомоги Ізраїлю ні на день», – заявив сенатор-республіканець Роджер Маршалл. 

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *