День Державного герба: особливості свята та іменинники 19 лютого

Один із державних символів України – Державний Герб – відзначає своє свято щорічно 19 лютого. Також у цей день справляють іменини Олександр, Анатолій, Арсеній, Василь, Дмитро, Іван, Максим, Марія, Марфа і Христина.

Які світські та релігійні свята випадають на цю дату, розповідає OBOZREVATEL. Також детальніше розкриваєм суть свята на честь Державного Герба.

День Державного Герба України

Одним із основним символів Української держави є Тризуб. Як нагадує Інститут національної пам’яті, цей символ має тисячолітню історію і походить ще від князівського роду Рюриковичів, які мали його за свій знак.

Князь Володимир Святославович, також відомий як Володимир Великий – хреститель Русі, використовував Тризуб на своїх монетах. Так само чинив Ярослав Мудрий.

З ХХІІІ століття і до початку ХІХ століття символ поринув у забуття, але зрештою був відроджений прихильниками ідеї української державності. У ХХ столітті знак отримав нове значення, ставши символом визвольних змагань українського народу. Зокрема його затвердила в якості герба Українська Центральна Рада за пропозицією Михайла Грушевського у 1918 році. Пізніше радянська влада, окупувавши Україну, затаврувала його «націоналістичним», заборонила і почала жорстоко переслідувати тих, хто його використовував.

Після відновлення української незалежності у 1991 році Тризуб було обрано Малим державним гербом України. Це сталось 19 лютого 1992 року. Дату зафіксували як святкову. З тих пір Тризуб є одним із ключових символів України і маркером української ідентичності. Зараз Тризуб, так само, як і синьо-жовтий прапор, об’єднує всіх українців, які боронять свою державу від російського вторгнення на фронті та в тилу.

Яке релігійне свято відзначається 19 лютого

У цей день православна церква вшановує пам’ять преподобного Вуколи Смирнського. Він був першим єпископом у Малій Азії і хрестив чимало язичників. До святого прийнято молитись з проханнями про щастя та здоров’я.

Також 19 лютого відзначається день пам’яті святителя Фотія. В ІХ столітті він був патріархом Константинопольським. При ньому конфлікт між Константинопольским престолом та Римським папою не встиг оформитись у розкол, але вийшов на новий рівень. Папа Миколай І проголосив Фотію анафему і той до кінця життя активно боровся з папською владою.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *