Депутати хочуть скасувати кримінальну відповідальність за виготовлення наркотиків “для себе“

В Україні хочуть декриміналізувати покарання за виготовлення, придбання, зберігання та пересилання наркотиків, які не призначені для продажу. Кримінальну відповідальність за такі дії хочуть замінити адміністративною.

Законопроект №9028, який передбачає такі зміни, вже зареєстровано у Верховній Раді.

Ініціатором таких законодавчих змін стала група народних депутатів від парламентської більшості, до якої входить представниця комітету з питань національної безпеки та оборони Мар’яна Безугла.

Як карають таких правопорушників сьогодні?

Сьогодні за такі діяння (незаконне провадження, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) передбачено кримінальне покарання. Причому йдеться не лише про ті наркотики, які призначалися на продаж, а й про ті, що виготовляли, купували, перевозили та зберігали наркозалежні громадяни для власного вжитку.

Наразі це віднесено до розряду кримінальних злочинів, за які передбачені покарання за статтею 309 КК України. Зокрема, закон встановлює такі покарання:

  • штраф від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • виправні роботи терміном до двох років;
  • арешт на строк до шести місяців;
  • обмеження волі на строк до п’яти років.

А за виробництво наркотиків у великих розмірах винних карають позбавленням волі на строк до 8 років.

Депутати хочуть скасувати кримінальну відповідальність за виготовлення наркотиків “для себе“

Що пропонують ініціатори законопроекту?

Вони пропонують декриміналізувати 309 статтю, виключивши її з Кримінального кодексу.

Натомість пропонують внести зміни до статті 44 Кодексу про адміністративні правопорушення. Ці зміни передбачають за незаконне виробництво, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їхніх аналогів без мети збуту адміністративну відповідальності та адміністративне покарання у вигляді штрафу або громадських робіт.

Крім того, пропонують за можливості не карати осіб, які вперше попалися на вживанні наркотиків. При цьому наркозалежним громадянам пропонуватимуть добровільне, а в деяких випадках примусове лікування від їхньої залежності.

Водночас, у законопроекті пропонують доповнити статтю 304 КК України пунктом про кримінальну відповідальність для громадян, які залучають до виготовлення, переправлення, зберігання та придбання наркотичних речовин неповнолітніх осіб. Кримінально каратиметься також залучення неповнолітніх до вживання наркотиків.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *