Деяким пенсіонерам перестають виплачувати пенсії на банківські карти: у Мінсоцполітики пояснили ситуацію

Пенсіонери можуть припинити отримувати пенсії на банківські картки. Це відбувається автоматично, якщо громадяни України, які оформили виплати, протягом півроку не користуються рахунком та не знімають кошти. У Мінсоцполітики пояснили, що робити у такій ситуації.

Щоб зберегти пенсії, слід звернутися до Пенсійного фонду України та підтвердити свою особу. Уникнути блокування рахунку можна, якщо хоча б раз на шість місяців здійснювати транзакцію карткою, яка використовується для нарахування пенсії: робити покупки у магазині, поповнювати рахунок на мобільному телефоні, сплачувати банківські послуги тощо.

Виплати можна легко відновити навіть якщо пенсіонер більше шести місяців не користувався карткою. При цьому він доотримає належні кошти. Під час візиту до ПФУ потрібно повідомити проблему – і протягом 10 днів з моменту звернення нарахування пенсії відновиться.

«Якщо пенсіонер з’являється і підтверджує свою особу, то нарахування та виплата пенсії продовжується», — цитує заступник голови Мінсоцполітики Дар’я Марчак «Телеграф».

Деяким пенсіонерам перестають виплачувати пенсії на банківські карти: у Мінсоцполітики пояснили ситуацію

Нагадаємо, що в Україні змінили ключову умову для виходу на пенсію. Громадянам, які планують вийти на пенсію у 60-річному віці, знадобиться більше страхового стажу, ніж у 2022 році.

Для оформлення виплат українці мають подати такі документи: паспорт, ідентифікаційний код, документ про страховий стаж (диплом про очне навчання, трудову книжку, військовий квиток та ін.), довідка про зарплату за 60 місяців поспіль до 30 червня 2000 року (за бажанням), а також реквізити банківського рахунку.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *