Для армії США та союзників: Пентагон замовив Javelin на суму $7,2 млрд

В Міністерстві оборони США вирішили поповнити запаси переносних протитанкових ракетних комплексів Javelin та допоміжного для них обладнання. Пентагон уклав відповідний контракт на понад 1 млрд доларів.

Про це у п’ятницю, 5 травня повідомила пресслужба американського оборонного відомства. Закупити комплекси США вирішили для потреб власних Збройних сил, а також для армій держав-союзників.

Як зазначається, контракт буде виконано в період з 2023 по 2027 роки. У разі виконання, вартість продажу може становити 7,2 млрд доларів.

«Raytheon та Lockheed Martin (американські підприємства, які займаються виробництвом Javelin. – Ред.) отримали контракт на сумму 1 024 355 817 доларів з фіксованою оплатою та фіксованою ціною на систему озброєння Javelin та пов’язане з нею допоміжне обладнання. Місця проведення робіт та фінансування будуть визначатися для кожного замовлення з ймовірною датою завершення 2 травня 2027 року», – йдеться у повідомленні.

FGM-148 Javelin – переносний протитанковий ракетний комплекс виробництва компаній Raytheon та Lockheed Martin. «Джавелін» призначений для ураження бронетехніки, укріплень на землі, а також деяких літальних об’єктів, що переміщуються на низькій висоті й швидкості – гелікоптерів або БПЛА.

Цей ПТРК США розробляли з 1986, а у 2018 року перші комплекти стали надходити до України. Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну «Джавеліни» стали символом українського опору.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *