Загальна мобілізація: в Україні змінили порядок надання відпустки військовослужбовцям

Верховна Рада України дозволила військовослужбовцям брати деякі види відпусток у період дії воєнного стану. Депутати підтримали законопроект №8081 про внесення змін до закону «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів сімей». Деталі повідомили у Facebook-спільноті «Юридична сотня».

Військовослужбовцям дозволили брати частину щорічної основної відпустки та відпустку за сімейними обставинами чи іншими поважними причинами. При цьому грошове забезпечення під час відпочинку буде збережено. Зазначено, що кожну з відпусток можуть надати не більше ніж на десять днів без урахування часу, який потрібний для проїзду до населеного пункту України та назад.

Вказано, що частину щорічної основної відпустки можуть надати один раз протягом року за одночасної відсутності не більше ніж 30% від загальної кількості військовослужбовців категорії відповідного підрозділу. Закон, який підтримав парламент, набуде чинності після офіційної публікації.

Експерти уточнили, що відпустки за сімейними обставинами та іншими поважними причинами надаватимуться за потребою бійців і не обмежуються протягом року.

Загальна мобілізація: в Україні змінили порядок надання відпустки військовослужбовцям

Нагадаємо, що сімейними обставинами та іншими причинами названо:

  • тяжкий стан здоров’я або смерть родичів, чоловіка чи дружини;
  • одруження;
  • стихійне лихо чи пожежа у сім’ї, родичів чи чоловіка/дружини;
  • інші виняткові випадки, коли потрібна присутність військовослужбовця в сім’ї (відпустка надається за рішенням командира військової частини).
Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *