Замість сардин – оселедець, замість кільки – тюлька: як українців обманюють із консервами в супермаркетах

В Україні виробники консерв іноді в банку з сардинами в маслі кладуть оселедець, а балтійські шпроти роблять, наприклад, з хамси. У кільку ж можуть класти тюльку, шпроти, анчоуси.

Про те, як інша риба потрапляє в банки з консервами та як українцям самостійно перевірити в супермаркеті, чи якісна консерва – розповість OBOZREVATEL.

Як розповів доктор біологічних наук Леонід Горобець виданню «Факти», що споживачі можуть самостійно розпізнати, чи ту рибу їм поклали до банки. Але це застосовується не до всіх видів риб.

«У випадку із сардинами може (перевірити. – Ред.). Ця рибка невелика за розміром. Тож якщо у банку з написом «Сардини» ви побачите товсті шматки риби, то будьте певні – це оселедець. Багато споживачів люблять консервовану кільку. Але не факт, що в банку буде саме кілька – у неї можуть покласти тюльку, шпроти, анчоуси, хамсу або якусь іншу дрібну рибку», – сказав експерт.

Справа в тому, що в нашій країні та Європі це питання не регулюється законом. А, наприклад, у США закон вимагає, щоб назви на етикетках відповідали науковим.

«Що стосується лосося, його смак залежить від того, чим цю рибу вигодовували. Нагадаю, що лосось може мати дуже різну ціну – виловлений у річці значно дорожчий за вирощений у садках», – пояснює Горобець.

Як українцям перевірити, чи якісна консерва?

  • Перевірте дату виготовлення та термін придатності. Якщо вони знаходяться в межах норми, то це вже перший показник якості консерви.

  • Подивіться на зовнішній вигляд банки. Вона повинна бути ціла, без подряпин, зігнутостей та інших пошкоджень.

  • Приділіть увагу вмісту банки. Якщо ви помітили зміну кольору, запаху або консистенції, то це може свідчити про погану якість продукту.

  • Зверніть увагу на етикетку. Вона має містити повну інформацію про склад продукту, виробника та умови зберігання.

  • Перед купівлею обов’язково потрясіть банку. Якщо вона звучить як пуста, то це може свідчити про те, що продукт не якісний або його зберігали при неправильних умовах.

  • Не купуйте продукти з пошкодженою упаковкою або з відкритим кришечкою. Це може призвести до псування продукту та негативно позначитися на вашому здоров’ї.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *