Захід дав Україні важливий «сигнал» щодо військової допомоги, наближається переломний момент у війні – ISW

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що 54 держави-члени Контактної групи з оборони продовжуватимуть підтримувати нашу країну в довгостроковій перспективі. Нещодавні пакети західної допомоги для України «являють собою найкращий шанс для Києва рішуче змінити хід війни».

Про це йдеться в аналітиці американського Інституту вивчення війни. Відповідна заява глави Петагону прозвучала під час зустрічі міністрів оборони країн-партнерів України у форматі «Рамштайн», що відбулася у вівторок, 14 лютого.

Водночас фахівці вказали на той факт, що видання Washington Post напередодні засідання опублікувало матеріал, в якому вказало, що офіційні особи США приватно дали Україні сигнал про те, що західна допомога Україні в сфері безпеки обмежена.

Зі свого боку, Остін заявив, що Контактна група з оборони України, до якої входять 54 держави, «підтримуватиме боротьбу України за свободу у довгостроковій перспективі», зокрема під час весняного контрнаступу.

Газета Washington Post повідомила 13 лютого, що адміністрація Байдена оголосить про новий пакет допомоги для України «наступного тижня».

Захід дав Україні важливий ''сигнал'' щодо військової допомоги, наближається переломний момент у війні – ISW

Нагадаємо: 14 лютого у штаб-квартирі НАТО відбулося окреме засідання Контактної групи з оборони України у форматі «Рамштайн», організоване США. Західні союзники обговорили надання Києву зброї, яка дозволить перехопити ініціативу у війні з Росією: йдеться про бронетехніку, далекобійні ракети та бойові літаки.

Під час зустрічі було підтверджено, що Україна отримає від партнерів більше систем ППО, більше танків, артилерії та снарядів. Також буде організовано додаткове навчання українських військових. Водночас, як зазначив президент України Володимир Зеленський, далеко не про все можна повідомляти публічно, тому частина досягнутих партнерами домовленостей, найімовірніше, залишиться за зачиненими дверима.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *