Захід робить недостатньо для підтримки України, – глава МЗС Британії

Очільник міністерства закордонних справ Британії Девід Кемерон вважає, що Захід не зробив достатньо для того, щоб Україна перемогла російську повномасштабну агресію. Західні держави були єдиними в риториці і у 2014 році, і у 2022-му, однак українська армія й досі не має достатньої кількості снарядів і необхідного озброєння, щоб вибити окупантів зі своєї землі.

Про це політик сказав у інтерв’ю виданню «Голос Америки«. Так він відповів на питання про те, чи достатньо зроблено партнерами, щоб відповісти на виклик зі сторони Росії.

«Є багато позитивних змін. Але чи зробили ми достатньо разом? Ні. Україна не має достатньо снарядів. Україна потребує підтримки Сполучених Штатів. Україні потрібно більше фінансування, а також озброєння. Тому ми повинні бути вірними тому, що ми сказали, ми кажемо, що підтримуємо Україну, ми віримо в українців», – наголосив Кемерон.

Він додав, що доводити це потрібно за допомогою зброї, грошей, дипломатичної, військової та моральної підтримки.

Щодо того, чи могла Росія та її пропаганда повпливати на це, міністр зазначив, що теорії змови «могли переконати деяких людей, але я не думаю, що вони переконали людей у Європі».

За його словами, була єдина невизначеність – допомогти Україні або це переведе війну на інший рівень. Однак нині вже зрозуміло, що захід має повне право передавати українським військам зброю для захисту від російських окупантів.

«І я вважаю, що трагедія полягає в тому, що ми повинні зробити більше, щоб дозволити Україні виграти цю битву, відштовхнути Росію. Це і так зайняло надто багато часу. Цей шлях, який ми почали з дискусій щодо усієї моралі війни, до того, де ми є зараз з військовою підтримкою. Але навіть те що ми маємо зараз – недостатньо. Є країни, яким потрібно проаналізувати своє озброєння, а також те, що вони надають Україні, і зробити свої ресурси більш доступними для України«, – сказав Кемерон.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *