Захід скоригував завдання війни: генерал оцінив заяву Байдена на підтримку України

Заява президента США Джо Байдена про підтримку України, зроблена в Конгресі Сполучених Штатів 8 лютого, є політичною. Проте коаліція союзників України, яка налічує понад 50 країн, поступово коригує мету постачання озброєнь Україні – від допомоги не програти до допомоги здобути перемогу у війні з Росією.

Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю OBOZREVATEL висловив ексзаступник начальника Генерального штабу Збройних сил України, генерал-лейтенант Ігор Романенко. Наразі військової допомоги, яка надається Україні, недостатньо для вирішення цього завдання, наголосив він.

Коментуючи заяву Байдена, генерал зауважив: «Насамперед це заява політична. Але ми знаємо, яку допомогу коаліція з понад 50 країн, передусім НАТО, надає Україні».

За оцінками Романенка, сьогодні ця допомога спрямована на те, щоб Україна не програла. Про це, зокрема, свідчить перелік озброєнь та швидкість їхнього постачання.

При цьому «поступово та дуже повільно вони переходять у стан – і це частково вже декларується політично, – щоб Україна разом зі своїми союзниками виграла у цій війні», – зауважив він.

«А це означає, як сказав міністр оборони США Ллойд Остін на першому «Рамштайні», що російська армія має бути приведена в стан, коли вона була б не готова найближчим часом вести такі війни, як вона веде зараз в Україні», – наголосив генерал.

Романенко уточнив: для вирішення цього завдання «бракує найважливіших компонентів», насамперед авіаційних. «Це не тільки пілотована, а й безпілотна авіація, і ударна, і дрони-камікадзе. І звичайно, ракетна та артилерійська складова, в якій противник має значну перевагу», – пояснив він.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *