За рік російське військове командування знищило еліту армії: всі операції ПДВ в Україні провалилися

За рік війни в Україні країна-агресор Росія зазнала великих втрат. Проте найбільше постраждали Повітряно-десантні війська держави-терориста. Військове командування практично знищило еліту своєї армії. Усі операції цього підрозділу на фронті провалилися.

Про це йдеться в Telegram-каналі «Досье шпиона». Зазначається, що до 24 лютого минулого року, коли РФ вторглася в Україну, ПДВ були здатні впоратися з найбільш складними та специфічними завданнями.

«Я переконаний, протягом практично року, внаслідок невмілого управління та постановки неможливих до виконання завдань, командування «СВО» системно та ґрунтовно знищувало власні найбільш боєздатні підрозділи. Перший асоціативний приклад – операція із захоплення аеропорту Гостомеля«, – пише автор пабліка.

За його словами, операція була побудована виключно на вертолітному десанті, й тим самим вона була приречена на провал ще на етапі планування. Річ у тім, що російське командування недооцінило всю міць Збройних сил України, які дали належну відсіч окупантам. У тому бою фіксувалася масова загибель загарбників.

«До виконання наказу були залучені одні з найкращих – десантники 11-ї гв. десантно-штурмової бригади. Причому, варто зауважити, що згідно з ретроспективними звітами міжнародних військових експертів, якби операція була продумана ретельніше, з відповідним залученням сил збоку, вона мала високі шанси на успіх», – наголошується в повідомленні.

Практично те саме сталося з десантом, який намагався захопити аеропорт Василькова на Київщині. Військові РФ не отримали підтримки, що призвело до провалу операції.

«Приблизно в ці ж дати важких втрат зазнавали військовослужбовці 331-го гв. парашутно-десантного полку. Включно із загиблим командиром полку – полковником Сергієм Сухарєвим. Далі була невдала спроба атаки на Миколаїв і підрив штабу в Ізюмі, внаслідок якого загинуло безліч військовослужбовців ВДВ РФ, включно з генерал-майором Симоновим«, – стверджує автор каналу.

За його словами, всі ці операції мають схожі параметри – на підрозділи ВДВ покладалися невластиві їм завдання, що й призвело до масових втрат серед особового складу.

«У результаті «цапом-відбувайлом» було обрано командувача ПДВ генерал-полковника Сердюкова. Саме його покарали за надзвичайно високі втрати й невиконання поставлених завдань. Надалі командувачем було призначено генерал-полковника Теплинського, що загалом ніяк не вплинуло на подальшу долю військовослужбовців ПДВ, їх так само продовжували відправляти на «самовбивчі операції». Теплинський же, маючи на думці ту «мітку втрат», яку йому не хотілося б переступати, посварився з начальником генерального штабу генералом Герасимовим унаслідок озвучених вимог останнього щодо залучення ПДВ до наступальних операцій. Розуміючи потенційну катастрофу та обсяг можливих втрат для ПДВ, Теплинський вирішив «умити руки», – йдеться у публікації.

Тож на нинішній день підрозділи ПДВ РФ мало чим відрізняються від звичайного підрозділу Сухопутних військ. За фактом вони використовуються як і регулярні війська.

«Якщо раніше ПДВ складалося на 90% із високопрофесійних та мотивованих контрактників, то на цей момент військові частини доукомплектовуються молодими та ненавченими мобілізованими, які навряд чи розуміють, що таке армія. В інтернеті гуляє безліч відео, на яких військовослужбовці ЗСУ беруть у полон «молодих-зелених» мобілізованих, які представляються умовним «псковським десантником». Куди їм до колишньої величі Повітряно-десантних військ», – резюмував автор.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *