За що супермаркети зобов’язані заплатити покупцю: в Держспоживслужбі розказали, коли терміново треба викликати адміністрацію 

В Україні супермаркети згідно з діючими законами зобов’язанні компенсувати втрату в камері схову речей. При тому покупець має право відмовитись залишати свої речі в камері.

Про це повідомляє Держспоживслужба. У разі крадіжки ваших речей з камери зберігання відразу ж викликайте адміністрацію закладу і поліцію

«Адміністрація супермаркету несе повну відповідальність за схоронність речей які зберігаються у комірках схову (частина 3 статті 937 Цивільного кодексу України). Зберігач речей повинен відшкодувати всі збитки у разі втрати у розмірі їх вартості», – йдеться в повідомленні.

Треба згадати, що саме знаходилось у сумці, детально описати перелік речей в заяві поліції, все задокументувати. «Якщо адміністрація магазину у випадку крадіжки речей у комірках схову відмовляється добровільно відшкодувати заподіяні збитки в повному розмірі, ви маєте право звернутися з відповідним позовом до суду», – йдеться в повідомленні.

Речі можна не залишати в камері схову

Там, де розміщені камери для зберігання речей, зобов’язують залишати свої особисті речі, при цьому заявляють, що відповідальність за їх збереження не несуть. Обидва ці твердження суперечать чинному законодавству та порушують права покупців.

Згідно з Цивільним кодексом (частина 3 статті 937), той, хто зберігає речі, несе повну відповідальність за їх збереження. Отже, має компенсувати можливі збитки. При цьому якщо в супермаркетах та магазинах розміщують камери зберігання, фактично вони надають послугу покупцю і беруть на себе ризики.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *