Зеленський обговорив із Блінкеном і Остіном військову допомогу, посилення санкційної політики та фінансову допомогу Україні

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із державним секретарем США Ентоні Блінкеном і міністром оборони США Ллойдом Остіном, які прибули з візитом в Україну.

Як повідомляє пресслужба Офісу президента, «на початку перемовин Зеленський наголосив на важливості відвідання Києва американськими високопосадовцями в цей відповідальний для України момент».

«Ми цінуємо те, що Сполучені Штати Америки безпрецедентно допомагають Україні. Хочу від себе особисто та від усього українського народу подякувати президенту Байдену за його лідерство в підтримці України, за його особисту чітку позицію. Подякувати всьому американському народу, а також Конгресу за двопалатну та двопартійну підтримку. Ми це бачимо. Ми це відчуваємо», — наголосив Зеленський.

Президент обговорив із делегацією Сполучених Штатів пріоритетні питання для держави, яка воює, — оборонну допомогу, посилення санкційної політики проти Росії, фінансову підтримку Україні та гарантії безпеки.

Глава держави зазначив, що вже надана Сполученими Штатами оборонна підтримка на загальну суму $3,4 млрд є найбільшим внеском у зміцнення обороноздатності України.

Президент України наголосив: «Це сприяння вже допомагає вивести оборонні спроможності України на якісно новий рівень, що є вкрай важливим для наших захисників і захисниць».

Окрему увагу приділили санкційній політиці, яка має посилюватися і стати вагомим елементом впливу на агресора. «Ми розуміємо, якими мають бути наступні кроки на цьому треку. І розраховуємо на підтримку партнерів», — наголосив Зеленський і передав американський стороні План дій щодо посилення санкцій проти Російської Федерації, напрацьований міжнародною експертною групою Єрмака-Макфола.

Обговорюючи шляхи активізації фінансової підтримки України і для сприяння економіці, і для відбудови нашої держави, президент окремо відзначив важливість розширення Сполученими Штатами можливостей для доступу українських товарів на американський ринок.

Під час зустрічі також обговорили мирний процес і перспективи посилення антивоєнної коаліції. Зеленський наголосив, що Україна бачить США лідером серед майбутніх країн — гарантів безпеки нашої держави.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *