Зеленський прибув до США і виступить на Генасамблеї ООН: які питання стануть ключовими та чого чекати Україні

Президент України Володимир Зеленський прибув із візитом до США, де планує виступити на Генеральній асамблеї Організації Об’єднаних Націй, яка триватиме 19-21 вересня. Там відбудуться дебати, однією з тем яких буде притягнення Росії до відповідальності за агресію проти української держави та військові злочини.

Окрім того, український лідер має відвідати засідання Ради безпеки ООН, а також зустрітися зі світовими лідерами, зокрема з американським колегою Джо Байденом. OBOZREVATEL розповідає, що про це відомо та які очікування покладають на візит Зеленського до США (щоб переглянути фото й відео, доскрольте новину до кінця).

Дебати на Генасамблеї ООН

Зауважимо, що в Нью-Йорку стартувала вже 78-та сесія Генеральної Асамблеї ООН. Очікується, що в штаб-квартирі організації в США зберуться понад 140 глав держав та урядів.

Згідно з графіком, тиждень дебатів присвячено темі «Відновлення довіри та глобальної солідарності: прискорення дій щодо порядку денного до 2030 року та його цілей сталого розвитку для забезпечення миру, процвітання, прогресу та стійкості для всіх». Ще однією темою стане притягнення держави-терориста РФ до юридичної відповідальності за агресію проти України та військові злочини.

У перший день дебатів із трибуни виступатимуть близько 40 президентів, зокрема лідер США – Джо Байден, Польщі – Анджей Дуда, Туреччини – Реджеп Таїп Ердоган, Бразилії – Лула да Сілва, Чехії – Петр Павел та інші. Згідно з розкладом, український лідер Володимир Зеленський виступить у першій половині вівторка.

Про що говоритиме Зеленський

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк розповів, що на майданчику ООН президент відстоюватиме необхідність якнайшвидшої перемоги над Росією. А також пояснюватиме, чому війна повинна мати справедливий кінець і чому допомога Україні – це внесок у стабільність та відновлення міжнародного права.

Крім того, він хоче донести світовим лідерам, що «закінчення війни можна прискорити, якщо буде достатня кількість зброї для України».

Зеленський прибув до США і виступить на Генасамблеї ООН: які питання стануть ключовими та чого чекати Україні

Інший представник президента Ігор Жовква ще в серпні вказував, що Зеленський в ООН говоритиме про формулу миру, спеціальний трибунал для РФ і механізм відшкодування збитків від війни. За його словами, візит все одно буде присвячений зустрічам щодо формули миру.

Зі свого боку постійний представник України при ООН Сергій Кислиця пояснював важливість того, що президент України у списку спікерів на Генасамблеї стоїть у першій половині першого дня. На його думку, це «відображає те місце й значення, яке займає Україна у глобальних питаннях».

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *