Зеленський підписав рішення РНБО про посилення енергосистеми в осінньо-зимовий період

Володимир Зеленський підписав рішення РНБО про посилення стійкості енергетичної системи в осінньо-зимовий період 2023/24 року. Про це пише інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна».

Деталі

Указ №737/2023 оприлюднено на сайті глави держави. Згідно з текстом рішення РНБО, КМУ доручено в місячний строк ухвалити рішення щодо погашення заборгованості державних і комунальних підприємств критичної інфраструктури, а також бюджетних установ перед постачальником «останньої надії» та постачальниками універсальних послуг за спожиту електричну енергію.

Крім того, доручено рішення організувати гарантоване постачання вуглеводнів в Україну з Каспійського регіону та реконструкцію з використанням газопоршневих і газотурбінних установок теплоелектроцентралей, що перебувають в управлінні акціонерного товариства Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України», для створення високоманеврових потужностей.

Кабмін має розглянути низку законопроєктів, спрямованих на стимулювання виробництва теплоенергії з альтернативних видів палива, щодо транспортування актів права Європейського Союзу та щодо відповідальності за несанкціонований відбір газу операторами газорозподільних систем і промисловими споживачами.

Окремо уряду доручено опрацювати питання державного стимулювання будівництва об’єктів розподіленої генерації, збільшення пропускної потужності газотранспортної системи України, запровадження мобільної генерації для покриття аварійної потреби в окремих районах.

У шестимісячний термін КМУ має затвердити плани заходів для підтримки термомодернізації будівель, енергетичної модернізації підприємств водопостачання та виробників теплової енергії, а також положення щодо недопущення в умовах воєнного стану припинення постачання електричної енергії споживачам, які імпортують електричну енергію в установленому порядку.

Крім того, уряду доручено опрацювати питання щодо надання фінансових ресурсів для підтримки енергетичного та житлового сектору.

Спільно з місцевими адміністраціями доручається розробити план заходів щодо розвитку розподіленої генерації в регіонах України, зокрема щодо створення в територіальних громадах систем розподілу micro grid на базі «розумних мереж», зокрема для енергетичних кооперативів, і передбачити відповідні джерела фінансування, необхідні для його реалізації.

Міністерство енергетики повинне опрацювати питання щодо зменшення обсягів споживання природного газу тепловими електростанціями та теплоелектроцентралями, а також розробити та затвердити перелік типових схем і способів резервного енергозабезпечення об’єктів критичної інфраструктури.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *