Землю накрила потужна магнітна буря: скільки вона триватиме і як вберегтися від шкідливого впливу

Фахівці оновили свої дані, згідно з якими раніше на 23 і 24 лютого очікувалась потужна магнітна буря. Згідно нових прогнозів, потужні явища на Сонці, які призведуть до бурі, прогнозуються на 25 число.

Такі дані демонструють експерти з Meteoagent. За їх прогнозом, буря 25 лютого буде останньою в місяці.

На 25 число очікується магнітна буря з індексом К-5 (тобто надзвичайно потужна), її оцінюють у шість балів за дев’ятибальною шкалою.

Буря, яка очікувалась 24 лютого (вважалось, що вона буде сильною), пройшла вчора, 23 числа. Її інтенсивнісь була невеликою, з індексом К-3. Явища на Сонці, які б спровокували бурю сьогодні, фахівці не очікують.

Землю накрила потужна магнітна буря: скільки вона триватиме і як вберегтися від шкідливого впливу

Що таке магнітна буря

Так звані магнітні бурі вчені називають геомагнітними явищами, які виникають через електромагнітну активність Сонця.

Землю накрила потужна магнітна буря: скільки вона триватиме і як вберегтися від шкідливого впливу

Час від часу вона посилюється, з’являються корональні діри та викиди корональної маси. Це називають сонячним спалахом. Через такий спалах в навколишній простір потрапляє велика кількість заряджених частинок.

Їх підхоплює сонячний вітер і несе в усіх напрямках. Коли заряджені частинки досягають нашої планети, вони стикаються з магнітним полем Землі. Ось ці процеси й називаються магнітними бурями, які фактично є наслідом захисної реакції магнітного поля Землі на зовнішні чинники.

Чи пов’язані магнітні бурі та самопочуття?

Однозначну відповіль на це питання вчені поки що не дають. Хоча більшість людей, в тому числі і фахівців, впевнена, що магнітні бурі погано позначаються на самопочутті деяких людей.

Землю накрила потужна магнітна буря: скільки вона триватиме і як вберегтися від шкідливого впливу

У лікарів є таке поняття: «метеозалежна людина». Це означає, що фізичний стан особи може значно змінюватись від будь-яких метеоролічних явищ. Медики кажуть, що практично всі метеозалежні люди відчувають й магнітні бурі.

Деякі дослідники погоджуться, що геомагнітний вплив на людину – це реальність. Інші вважають наявні докази недостатніми, а заяви своїх опонентів безпідставними. Є дослідження, яке виявило зв’язок між геомагнітною активністю та ризиком інсульту. Але навіть його автори визнають, що проблема потребує подальшого вивчення.

Що може допомогти та як полегшити головний біль?

Під час магнітних бур метеозалежні люди відчувають головний біль, нудоту, підвищення тиску. До таких симптомів можуть додаватися роздратування, пригнічений настрій, сонливість, або втрата сну. Проте більшість людей найбільше скаржаться на сильну мігрень.

Під час сильного головного болю можна випити м’ятний, ромашковий чай або склянку води, прийняти теплий душ та розслабитись.

Уберегти себе від впливу магнітної бурі також допоможуть регулярне провітрювання приміщення, прогулянки, підтримування водного балансу й дієта. А головне: в дні магнітних бур не слід зловживати алкоголем, сигаретами та енергетичними напоями.

На що можуть вплинути магнітні бурі?

Землю накрила потужна магнітна буря: скільки вона триватиме і як вберегтися від шкідливого впливу

Перш за все, саме завдяки ним виникають полярні сяйва. Їх завжди можна бачити на полюсах планети, а у періоди сильних магнітних бурь такі сяйва бачать і українці на батьківщині.

Менш відомий, проте більш опасний вплив геомагнітної активності відбувається на електроніку. Через магнітні бурі можливі збої в роботі електромереж, телефонного і супутникового зв’язку, навігаційних систем тощо.

Найбільша геомагнітна буря в історії спостережень була зафіксована у 1859 році. Вона призвела до серйозних збоїв у роботі телеграфу в Європі та Америці. Якби магнітна буря такої ж сили сталася сьогодні, коли технології проникли в життя людства вже скрізь, це призвело б до справжньої катастрофи і завдало багатомільярдних збитків.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *